Close

O blogu

Blog jest częścią działań Fundacji Rodzic w mieście. Podejmując od maja 2016 r. tematy związane z obecnością rodziców z dziećmi w przestrzeni publicznej postanowiłam założyć Fundację, aby wzmocnić ten głos i realnie wpływać na zmianę postaw i rozwiązań. Dołączyła do mnie Joanna i tym sposobem w wakacje 2017 r. powstała Fundacja Rodzic w mieście.

Podejmowane na blogu tematy są wyrazem naszych poglądów, ambicji i inspiracją do kolejnych projektów Fundacji, które mamy nadzieję będą istotne również dla Was. Zapraszamy do dyskusji!


Kim jesteśmy?

Agnieszka

Z wykształcenia jestem politologiem, z zawodu PR-owcem, z zamiłowania socjologiem. Prywatnie mamą rocznego człowieka demolki płci męskiej. Warszawa jest moim miastem z wyboru, które z dnia na dzień coraz bardziej mnie przenika.

img_1733Odkąd zostałam mamą zaczęłam przestrzeń miejską oglądać z zupełnie innej perspektywy. Wierzę, że zostając rodzicem nie trzeba zostać wykluczonym ze społeczności. Że przestrzeń publiczna jest dla każdego, a miasto może tak funkcjonować, że rodzice z dziećmi też będą jego pełnoprawnymi użytkownikami. I o tym właśnie chcę pisać na tym blogu. Bo to codzienne funkcjonowanie w lokalnej społeczności ma wpływ na decyzje o kolejnych dzieciach. To jak łatwo lub niełatwo jest żyć zostając rodzicem ma wpływ na to, czy chcesz nim zostać kolejny raz.


Joanna

IMG_5126_small

Kulturoznawczyni. Etiopistka. Od 8 lat związana z sektorem pozarządowym. Specjalizuje się w zarządzaniu administracją i koordynowaniu projektami. Mama czteroletniego Janka i dwuletniej Mili. W wolnych chwilach podróżuje, bloguje i czyta książki. Z Warszawą związana od urodzenia.

 

 

 

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!