Close
Fitness dla całej rodziny w Warszawie – 10+ propozycji miejsc!

Fitness dla całej rodziny w Warszawie – 10+ propozycji miejsc!

Słyszycie śpiew ptaków za oknem? Tak, wiemy, słychać go zdecydowanie od dłuższego czasu, bo i zimę mamy raczej wiosenną. Jest już marzec, a my na grupach rodzicielskich (choć i we własnych głowach również) zaczynamy pytać o zmiany! Bardzo dużo z nas, matek, poszukuje nowych form aktywności fizycznej z dzieckiem. Powody są oczywiste: znalazłyśmy się w nowej sytuacji (pierwsze dziecko), znalazłyśmy się ZNOWU w nowej sytuacji (drugie dziecko) albo jesteśmy już naprawdę w tej sytuacji, że TRZEBA COŚ ZMIENIĆ (kolejne dzieci). Czyli powrót do formy lub zbudowanie jej od początku. Nic tak nie sprzyja metamorfozom, jak wiosenny podmuch powietrza i odpowiednie propozycje fitnessu dla mam z dziećmi (mam w ciąży, ojców i dla całych rodzin również!!). Na szczęście w Warszawie takich opcji nie brakuje, a my zebrałyśmy dla Was garść propozycji z ich niemałej puli. Zaczynamy!

1. Fit&Fun Fitness Club

Na warszawskim Targówku (Bródno) mamy w ciąży oraz mamy z dziećmi odnajdą swoje miejsce w fitness-grafiku. We wtorki i czwartki oferowane są tutaj zajęcia dla mam z maluszkami MAMA BABY GYM (o godz. 11.00), zaś godzinę później, o 12.00 zaprasza się mamy w ciąży na zajęcia FORMA W CIĄŻY. Ten klub fitness istnieje na rynku już od 25 lat, ma bogatą ofertę również z zajęć wzmacniających, jak i masaży. Gdybyśmy chciały wybrać coś bardziej w naszym guście to możemy decydować pomiędzy jogą, TBC, wzmacnianiem brzucha, ud i pośladków, spinningiem, zdrowym kręgosłupem i ..wieloma innymi. Jest tu przestronnie, jasno i kolorowo. Klub oferuje karnety KIDS (chętni poniżej 16 roku życia), warto również zapytać o darmowe pierwsze treningi.

Cennik dostępny po kliknięciu TU.

Adres: ul. Wysockiego 51, Warszawa, Bródno

Mamy z dziećmi na zajęciach w Fit&Fun
Udogodnienia dla maluszków w klubie Fit&Fun

2. Family Academy

Przenosimy się na Żoliborz, gdzie w nieco ukrytej na uboczu perełce, jaką jest Family Academy, znajdziecie dział z ofertami dla siebie pod nazwą DOROŚLAKI. Tu organizowana jest ZUMBA MAMA i DZIECKO, gdzie nie ma ograniczeń wiekowych (czwartki o godz. 18.00). Nie warto zatem czekać w recepcji (klub ten bowiem ma bogatą ofertę głównie dla dzieciaków, w każdym wieku, o czym pisaliśmy TUTAJ:), i zrobić również coś dla siebie.

Adres: ul. Anny German 15, Warszawa, Żoliborz

zajęcia w Family Academy na Żoliborzu
Elementy klasyki dla dzieci w Family Academy
Trawkowy korytarz to frajda w Family Academy

3. Baby Room Gym

Kolejna perła wśród klubów sportowych! Na Żoliborzu istnieje taki w całości poświęcony zajęciom dzieci, całym rodzinom, jak i kobietom w ciąży. Mamy tu różne wiekowe opcje do wyboru: treningi gimnastyki sportowej pod nazwą GYM BIRDS 1 (zajęcia z rodzicami dla dzieci w wieku 1,5 do 3 lat), GYM BIRDS 2 (3-4 lata) oraz GYM BIRDS 3 (5-7 lat). Dla starszych dzieci proponuje się bardziej wyspecjalizowane zajęcia jak ACROBATIC BIRDS (akrobatyka sportowa w grupie 6-7 lat lub 8 – 12 lat) oraz ART BIRDS (ćwiczenia przy akompaniamencie muzyki z wykorzystaniem wstążek, piłek oraz obręczy). Dla mam w ciąży oferuje się BELLY BIRDS, gdzie ćwiczą one bezpiecznie pod okiem fizjoterapeuty. Istnieje również możliwość indywidualnych konsultacji poporodowych, gdyż trening po porodzie warto skonsultować ze specjalistą, tak aby wspierał powrót do formy, a nie go utrudniał. To miejsce to również świetna opcja na organizację urodzin dla dzieci lub zapisanie dziecko na półkolonie zimowe czy letnie. Dzieją się tu też wydarzenia okolicznościowe jak mikołajki czy świetne BIRDS NIGHT CAMP, kiedy to między 18.00 a 22.00 dzieci mają zorganizowany czas w klubie, a rodzice mają wychodne 😉 Brzmi idealnie dla nas, a Was zachęcamy do zapoznania się z klubem TU:

Adres: ul. Rydygiera 15A, lok. U4, Warszawa, Żoliborz

4. Laab Rodzinne Centrum Sportu

Tuż pod Stadionem Narodowym stoi budynek – właściwie to przearanżowany kontenerowiec – gdzie z łatwością zaparkujecie i dojedziecie komunikacją miejską, a w środku odnajdziecie ofertę dla mam i dzieciaków. W dość surowym wnętrzu (pełen opis dostępny u nas w zakładce Praga Południe TUTAJ) będziecie mogły skorzystać z zajęć dla mam i dzieci do 1 roku życia MAMA LAAB. Ćwicząc pod okiem doświadczonej Pani Trener Ady Jakimowicz (również mamy, trenera personalnego i psychologa) wzmocnicie mięśnie głębokie i dna miednicy, zmniejszycie dolegliwości poporodowe jak wysiłkowe nietrzymanie moczu czy ból pleców i przede wszystkim zdobędziecie wielką satysfakcję z regularnej aktywności fizycznej oraz zyskacie szanse na nowe znajomości z innymi mamami. Na miejscu dostępne będą przewijaki. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 11.00

Warto skontaktować się z klubem i otrzymać ofertę darmowych treningów na początek. Warto też przejrzeć ofertę z zajęć dedykowanym dzieciakom, z zakresu samoobrony dla kobiet, jak i osobom PLUS SIZE.

Adres: Aleja Ks. Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa, Praga Południe

Najmłodsi wykorzystują potencjał w LAAB 🙂
Zajęcią PLUS SIZE w LAAB
Dzieci i dorośli razem na zajęciach w LAAB

5. Kamion Fitness Club

Kolejną propozycją z dzielnicy Praga Południe jest miejsce, gdzie znajduje się bardzo ciekawa oferta dla dzieci. Można tu przychodzić z dziećmi od 3 roku życia (grupa 3-5 latków) oraz  ze starszakami w wieku 6 – 9 lat. Dzieciaki znajdą tu wszechstronny rozwój fizyczny dzięki zajęciom z elementami sportów walki i akrobatyki. Zapobiegamy tym samym wadom rozwojowym u naszych dzieci, pomagamy im przezwyciężać lęki oraz uczymy zasad zdrowej rywalizacji. Zajęcia odbywają się na specjalnych matach dedykowanych dzieciakom.

Jeśli zaś chodzi o ofertę dla mam z niemowlakami – tu warto zaprosić Was na wydarzenie, które organizuje ten klub z okazji Dnia Kobiet! 7 marca będzie dniem BEZPŁATNEGO WEJŚCIA DO KLUBU DLA WSZYSTKICH KOBIET oraz odbędą się pokazowe zajęcia dla mam z niemowlętami, które następnie na stałe zostaną włączone w grafik. To będzie również dzień wykładu z zakresu dietetyki oraz możliwość zapoznania się z treningiem samoobrony dla kobiet. Będziecie mogły nabyć również karnety w specjalnej cenie. Godzinowy harmonogram i szczegóły zajęć w klubie dostępne są w wydarzeniu TUTAJ oraz TUTAJ.

Adres: ul. Chodakowska 12, Warszawa, Praga Południe

Zajęcia dla kobiet, mam w Kamion Fitness Club
Wspieramy takie działania na Dzień Kobiet w Kamion Fitness Club
Jedna z sal treningowych w Kamion Fitness Club

6. Shodan Rodzinne Centrum Sportu

Klub sportowy dla całych rodzin, nieco ukryty wśród blokowisk warszawskiego Ursynowa, dysponuje imponującą ofertą – znajdziecie tu zajęcia dla dzieci od kategorii „siedzące” do 3 lat (Wygibasy, SmykoMultiSensoryka) oraz starszych w każdej grupie wiekowej, które będą mogły wybierać spośród zajęć takich jak: od zabawy do sportu, tańczące brzdące, akrobatyka, szkoła bezpiecznego upadania, breakdance, kids&fit, judo, epic nerf i wiele więcej. Nie brakuje tutaj zajęć również dla dorosłych (ogromny plus za ofertę warsztatów dla rodziców poruszających kwestię pielęgnacji i relacji ze swoimi dziećmi!) oraz wydarzeń weekendowych służących zacieśnianiu więzi poprzez wspólną aktywność rodziców i dzieci (np. Family Judo). Po więcej informacji klikajcie TU!

Adres: ul. Marii Grzegorzewskiej 2A, Warszawa, Ursynów

Strefa dla najmłodszych dzieci w Shodan
Shodan również dla rodziców

7. NO LIMIT Crossfit Ursus

Jesteś młodą mamą i chcesz wrócić do formy po urodzeniu dziecka? Odzyskać sprawność i figurę po porodzie? Poćwiczyć z innymi mamami w bezstresowej atmosferze? Uczestniczyć w zajęciach ze swoim maluchem? Treningi NoLimit Mama spełnią Twoje oczekiwania.

Zajęcia NoLimit Mama przeznaczone są zarówno dla kobiet, które wcześniej trenowały, jak i dla tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z CrossFitem. Program oraz intensywność ćwiczeń dostosowane są do każdej z uczestniczek indywidualnie, a ich celem na początku jest przede wszystkim wzmocnienie mięśni głębokich. Dzięki zajęciom NoLimit Mama zgubisz zbędne kilogramy, wzmocnisz mięśnie brzucha, poprawisz swoją kondycję i postawę, odzyskasz napięcie mięśni głębokich i zmniejszysz ryzyko bólu pleców.

W trakcie treningów wykonujemy ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała oraz lekkiego sprzętu takiego jak piłki, kettle, maty. Sztangi i drążki wykorzystywane są sporadycznie.

Będziesz gubiła kilogramy, nie rezygnując z opieki nad dzieckiem. Twoim maluchem zajmie się w tym czasie doświadczona opiekunka, a mniejszy bobas może spać przy Tobie w wózku lub nosidle.

CrossFit Kids:

Ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci, podzielone na trzy grupy wiekowe:
– 3-5 lat
– 6-9 lat
– 10-12 lat

Nolimit Kids, to zajęcia nastawione przede wszystkim na świetną zabawę. Dzieci wykonują ćwiczenia ruchowe kształtujące szybkość, zwinność i koordynację, także ukierunkowane na pracę zespołową.

Program zajęć NoLimit Kids nie uwzględnia żadnych aktywności, które mogą wpłynąć negatywnie na układ kostny, w szczególności kręgosłup, dzieci i młodzieży. W młodszych grupach wiekowych wyłączone są ćwiczenia takie jak podnoszenie ciężarów. Włączone są za to gry oraz zabawy nastawione na ogólną motorykę ciała, oparte na naturalnych ruchach, na przykład krótkie podbiegi, podskoki, pompki, czy przysiady. W programach dla starszych dzieci i młodzieży uwzględniamy bardziej skomplikowane ćwiczenia.

Celem zajęć jest rozwój wszystkich cech motorycznych dzieci i młodzieży, co skutkuje wzrostem ich ogólnej sprawności fizycznej. Regularne treningi wpływają pozytywnie na układ krwionośny i oddechowy, kształtują prawidłową postawę ciała oraz mogą skutecznie zapobiegać nadwadze.

Dużą zaletą zajęć dla dzieci jest także brak rutyny i powtarzalności. Każdy trening jest inny więc dzieci się nie nudzą. Co więcej, NoLimit Kids stanowi świetną podstawę i bazę przygotowującą ciało dziecka do wszystkich innych dyscyplin sportowych.

W tym samym czasie co zajęcia NoLimit Kids odbywają się u nas zajęcia dla dorosłych, więc śmiało możesz przyjść ze swoją pociechą, zostawić ją pod opieką trenera i zrobić swój trening!

Cennik dla CrossFit Mama:

Karnet 8 wejść 230zł (ważny przez 2 m-ce)
Karnet Open 280zł (nielimitowane wejścia do klubu przez CAŁY miesiąc)

Cennik Kids:

Karnet Kids&Teens 170zł
Karnet 8 wejść kids 200zł
Karnet Parent&Kids 390zł

Adres: ul. Kazimierza Gierdziejewskiego 5/272a, Warszawa Ursus

Ekipa mam z dziećmi w NoLimit Crossfit Ursus
Dzieci na treningu w NoLimit Crossfit Ursus

8. Joga Rytm

Mama + maluch

Joga w JogaRytm-ie dla mam z dziećmi od 6 tygodni do 2 lat. 

Zajęcia dla tych kobiet, które nie chcą lub nie mogą rozstać się z dzieckiem, a chcą praktykować. 

To wspaniały czas spędzony na zdrowym i zrównoważonym wysiłku fizycznym oraz dawka ruchu, ważnego dla utrzymania zdrowia i zadbania o silny kręgosłup. Główny nacisk położony jest na pozycje wzmacniające to, co osłabione ciążą, regenerujące po opiece nad niemowlęciem i rozluźniające napięte ramiona i plecy.  Na zajęciach rozciągamy się, wzmacniamy i wyciszamy jednocześnie. Panuje swobodna atmosfera wzajemnej życzliwości i zrozumienia. Znajdziesz tu przestrzeń na swój rozwój i akceptację dla dziecka. Założenie jest takie, że mama praktykuje jogę, a dziecko nie jest w tym przeszkodą. A jeśli płacze, domaga się uwagi, to jest to zachowanie zrozumiałe i akceptowalne. Dodatkowym bonusem jest nawiązanie znajomości z innymi mamami w podobnej sytuacji.

Szkoła dysponuje doświadczonymi instruktorkami i przestronną salą zapewniającą komfort. Do Szkoły można wjechać z wózkiem.

Studio dysponuje doświadczonymi instruktorkami i przestronną salą zapewniającą komfort.

Wtorki 11:00-12:00 Ewa Majewska

Czwartki 11:00-12:00 Agnieszka Mika

Pojedyncze zajęcia 35 zł

4 wejścia w miesiącu 130 zł (co daje 32 zł za zajęcia)

Karnet miesięczny open 220 zł / 200 zł ** / 180 zł ***

PROMUJEMY RODZINY– każdy kolejny członek rodziny dostaje upust w wysokości 5%!

Więcej karnetów: https://jogarytm.systemate.pl/offer

Adres: ul. Rostafińskich 4, Warszawa, Ochota           

Zajęcia dla mam z dziećmi w Joga Rytm
Nie trzeba opiekunek – ćwiczysz razem z dzieckiem w Joga Rytm 🙂

9. Fitology

W Klubie Fitology co tydzień odbywają się zajęcia dla Mam z małymi dziećmi AKTYWNA MAMA – skierowane do kobiet, które chciałyby w sposób bezpieczny wracać do pełnej aktywności po ciąży, jednak nie mają w domu zbyt wiele czasu dla siebie, lub nie chcą rozstawać się z dzieckiem. Odbywają się one w czwartki o godz. 10.00. Poza ćwiczeniami jest to doskonała okazja, aby pobyć w gronie kobiet, które są w podobnej sytuacji, dzielą się swoim doświadczeniem i służą wsparciem. Dzieci są zaopiekowane i ćwiczą z mamami, lub bawią się na miękkich piankowych puzzlach rozłożonych na Sali. Zajęcia prowadzi doświadczona instruktorka Lucyna Piecyk, której serce skradły zajęcia, które w pełni pozwalają się skupić na sobie i swoim ciele jak Pilates czy Stretching. Kiedy w 2019 roku została po raz pierwszy mamą zarówno ona jak i jej Syn Zbigniew pokochali prowadzenie AKTYWNEJ MAMY w Fitology.  

AKTYWNA CIĄŻA to zajęcia odbywające się w pon, śr, i pt o godz. 16.00 z myślą o przyszłych mamach. Prowadzone są przez doświadczoną fizjoterapeutkę Marię Wadoń, której praca skupia się wokół kobiet w ciąży, po porodzie oraz dziećmi. Prowadzi w Fitology zajęcia grupowe, przygotowujące kobiety do porodu i pomagające zwalczyć dolegliwości bólowe pojawiające się w okresie ciąży. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. 

DODATKOWE INFORMACJE: 

Koszt pojedynczych zajęć to 45zł. Możliwość zakupu karnetu. https://fitology.pl/cennik/

Klub honoruje także karty partnerskie (fitprofit, fitsport, ok system z dopłatą 5 zł, multisport plus z dopłatą 7 zł). Do Klubu można wjechać z wózkiem.

Adres: ul.Siedmiogrodzka 1, 01-204 Warszawa (jesteśmy na tyłach budynku), Warszawa, Wola

Fitology zaprasza na zajęcia mamy z maluszkami!

10. Gym Generation

Miejsce dedykowane w całości dzieciakom! Proponuje im się tutaj gimnastykę ogólnorozwojowąjuż od 6 mies. do 12 lat. To również świetne miejsce na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego lub skorzystania z oferty półkolonii.

Najmłodsi zaczynają od grupy „Małe Misie” – dla dzieci od 6 mies. do dzieci samodzielnie chodzących z rodzicami.

Dzieci w tym wieku rosną bardzo szybko. Dla ich rozwoju niezbędne jest raczkowanie. W salach mają zapewnione profesjonalnie urządzone, stymulujące i przyjazne otoczenie, gdzie mogą rozwijać świadomość ciała i cieszyć się ruchem. Myślisz, że 6 miesięczne dziecko jest za małę na takie atrakcje? Badania dowiodły, że im wcześniej rodzice zaczynają dbać o kondycję fizyczną swoich dzieci tym większa szansa, że polubią one sport i w późniejszym wieku unikną problemów związanych z nadwagą.

Zajęcia dla Małych Misiów są dynamiczne i angażujące. Z pomocą rodzica dziecko zyska nowe umiejętności motoryczne, kognitywne i społeczne, będzie pokonywać nowe wyzwania i odkrywać świat.

Następna grupa wiekowa – „Zwinne żabki” to zajęcia dla dzieci chodzących do 3 roku.

Twoje dziecko już chodzi – to wielki krok w jego rozwoju umysłowym, społecznym i fizycznym. W tym czasie dziecko przechodzi od sprawnego raczkowania do biegania. Ten stymulujący godzinny program uczy równowagi, turlania się i wiszenia. Ćwiczy zwinność, która pomaga Zwinnym Żabom rozwinąć zamiłowanie do aktywności fizycznej, a także uczy poczucia dumy z osiągnięć. Zajęcia prowadzone są z udziałem z rodziców.

GYM Generation to:

Maksimum uwagi – jeden trener na 5 dzieci.

Zespół młodych, profesjonalnych, przyjaznych i opiekuńczych trenerów, przeszkolonych do pracy z dziećmi i kochających swoją prace.

Specjalnie opracowany program zajęć, uzupełniony co tydzień.

Rejestracja TUTAJ , warto też podpytać o pierwsze bezpłatne zajęcia.

Lokalizacje GYM Generation w Warszawie:

-Miasteczko Wilanów – ul. Klimczaka 15 , Warszawianka – Mokotów – ul. Merliniego, 2A -Żoliborz – Centrum Olimpijskie – ul. W. Gdynskie, 4 -Ursynów, Galeria Metro  – al.KEN, 93

We wszystkich lokalizacjach zapewniony jest przewijak, udogodnienia dla starszych dzieci w toalecie, kącik z zabawkami i książkami.

Zabawa w fitness dla najmłodszych w Gym Generation


Jest jeszcze garść innych miejsc, które wymienimy według dzielnic i które warto, abyście mieli w pamięci, bo również dostosowują swoją ofertę dla całych rodzin z dziećmi:

Wesoła: Mambo Fitness Club, Wesolandia

Wawer: Aktywna Strefa , Sala Zabaw Fruu („zajęcia Babki w Formie”), OSiR Wawer

Ursynów: Mama ćwiczy fitness

Śródmieście: Mama wśród mieściu, Dobrzemitu

Żoliborz: Akademia Tańca Reliese

oraz duże sieci klubów fitness w całej Warszawie, które oferują osobne strefy dla dzieci z opieką: Calypso, Zdrofit, Total Fitness, Gravitan.

Polecają autorki: Dorota Belina i Ada Rejch

1 thought on “Fitness dla całej rodziny w Warszawie – 10+ propozycji miejsc!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!