Close
Gdzie wyjść do restauracji z dziećmi w Warszawie?

Gdzie wyjść do restauracji z dziećmi w Warszawie?

Scena kulinarna Warszawy jest wyjątkowo różnorodna i trafiająca nawet w najbardziej wybredne gusta. Czy jest jednak tak samo bogata, jeśli chcemy wyjść z dziećmi do restauracji i zjeść spokojny, rodzinny posiłek? 

Jeśli zastanawiacie się, które restauracje są przyjazne dzieciom, w których znajdziecie kącik zabaw albo w których na Wasze pociechy będą czekały animacje dziecięce, to zerknijcie na tę listę polecanych lokali. Znajdziecie tu restauracje dla dzieci w Warszawie, do których możecie się wybrać całą rodziną i na pewno nikt nie wyjdzie z nich głodny albo znudzony, niezależnie od pogody za oknem. 

Warszawska restauracja przyjazna dzieciom? Sprawdźcie Der Elefant.

1. Der Elefant, Plac Bankowy 1

Znajdujący się na Placu Bankowym elegancki lokal Der Elefant to już miejski klasyk, o którym słyszeli na pewno wszyscy zainteresowani życiem kulinarnym Warszawy. Lokal inspirowany jest Nowym Jorkiem, a za wnętrza odpowiada osobiście znany scenograf – Alan Starski. Będziecie mogli tu usłyszeć muzykę na żywo i zjeść wybornego steka.

Restauracja położona jest na trzech piętrach, z czego na górnym znajdziecie sporą salę zabaw dla dzieci. Jej główną częścią jest małpi gaj z dużym basenem z kulkami. Druga część tej sali przeznaczona jest na lekcje gotowania, które odbywają się tu regularnie w weekendy: mogą z nich korzystać wszystkie dzieci, które odwiedzają lokal. 

Typ kuchni: międzynarodowa. Polecam zwłaszcza steki oraz owoce morza. 

Kolonia Ochota — kolejna restauracja w Warszawie, gdzie warto zajrzeć z dziećmi.

2. Kolonia Ochota, Łęczycka 2a

Kolonia Ochota to kolorowe miejsce na mapie warszawskich Filtrów, dzielnicy sąsiadującej z Centrum. Restauracja jest zatopiona w zieleni i położona w jednym z klimatycznych domków tej willowej dzielnicy. Jak sama określa swój typ kuchni: zjecie tam comfort food, a na szczególną uwagę zasługują na pewno pyszne śniadania. 

Restauracja składa się z przedniego ogródka, budynku głównego, oranżerii, w której często odbywają się przyjęcia oraz małej plaży z leżakami i zabawkami. To właśnie tutaj dzieciaki będą się czuły najlepiej i będą mogły oddać się swobodnej zabawie. Jeśli lubicie kulinarne wycieczki po mieście, to na pewno nie możecie przegapić tego miejsca. 

Typ kuchni: międzynarodowa, oparta o street food, sałatki i bowle. 

Boska Praga — restauracja przyjazna dzieciom blisko warszawskiego ZOO.

3. Boska Praga, Stefana Okrzei 23

Jeśli wybieracie się do warszawskiego ZOO i szukacie świetnego miejsca na obiad w okolicy, to szczerze polecam jedną z moich ulubionych restauracji — Boską Pragę. Lokal położony jest w sporym, industrialnym wnętrzu na trzech poziomach i znajdziecie tu menu na każdy gust: od pizzy, po dania bardziej tradycyjne i przystawki z różnych rejonów świata. 

Kącik dla dzieci znajduje się na poziomie pierwszym, jako małą przestrzeń dla dzieci, oraz na dolnym poziomie w formie osobnego pokoju. W weekendy odbywają się tu także animacje dla dzieci, które na pewno przypadną małym gościom do gustu. 

Typ kuchni: międzynarodowa. Bardzo polecam wpaść do Boskiej Pragi na późne śniadanie. 

Warszawska restauracja Videlec — znajdziecie tu przestronny kącik zabaw dla dzieci.

4. Videlec, Grójecka 194

Na warszawskiej Ochocie położona jest jeszcze jedna restauracja, o której chciałam tutaj wspomnieć: Videlec Food and Wine. W jej nowoczesnych wnętrzach będziecie mogli zjeść pyszne klasyki polskiej kuchni, ale także nowocześnie ujęte włoskie i śródziemnomorskie smaki, jak spaghetti czy risotto. 

Dużą część wnętrza restauracji zajmuje przestronny kącik zabaw dla dzieci z wielką tablicą, po której mali goście mogą malować i z dostępnymi dla nich zabawkami. Lokal jest doskonale przystosowany dla rodziców i zapewnia wszelkie możliwe udogodnienia. W sezonie letnim oferuje także ogródek z małym placem zabaw, także śmiało możecie tam wpaść i podczas słonecznych, i deszczowych dni. 

Typ kuchni: polska i śródziemnomorska 


Pesto Cafe — przyjazna rodzinom restauracja w Galerii Młociny.

5. Pesto Cafe, Galeria Młociny

W Galerii Młociny znajduje się przyjazna rodzinom restauracja Pesto Cafe. Lokal dysponuje przestronnym wnętrzem, osobną salą dostępną na przyjęcia oraz sezonowym ogródkiem na tarasie galerii. Zjecie tutaj zarówno śniadania, jak i dania obiadowe w smakach kuchni włoskiej. 

Pesto Cafe dysponuje sporą salą dla dzieci, w której w weekendy można zostawić pociechy pod opieką animatora, podczas gdy samemu w spokoju oddać się jedzeniu. Jest tu również oddzielny pokój rodzinny z przewijakiem, fotelem do karmienia, artykułami higienicznymi i przystosowanymi dla dzieci toaletami. Warto śledzić media społecznościowe restauracji, bo ogłasza tam ona często harmonogram warsztatów kulinarnych dla małych gości (uczestnictwo – 50 zł).

Typ kuchni: włoska 

Lista przedstawia oczywiście jedynie wybrane 5 restauracji, natomiast jeśli jesteście ciekawi innych miejsc, to możecie je znaleźć na moim profilu na Instagramie — Głodna mama.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Vainio — Głodna Mama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!