Close
Kawa z Klubem Przedsiębiorczych Mam — spotkanie wolontariuszek i przyjaciół fundacji

Kawa z Klubem Przedsiębiorczych Mam — spotkanie wolontariuszek i przyjaciół fundacji

Tydzień temu, 13 października w piątek, spotkałyśmy się w Warszawie na Kawie z Klubem Przedsiębiorczych Mam. Było to spotkanie dla znajomych i przyjaciół fundacji oraz dla wolontariuszek Klubu.

Na spotkanie w Google for Startups przyjechały Liderki Klubu Przedsiębiorczych Mam — wolontariuszki, które organizują spotkania dla mam w całej Polsce, ale także inne mamy, które chciały nas poznać i sprawdzić, na czym polega działanie Klubu.

Kawa z Klubem przedsiębiorczych Mam — spotkanie otwarte dla zaproszonych gości

W pierwszej części spotkania chciałyśmy lepiej poznać naszych gości — zaprosiłyśmy więc wszystkich do bliższej rozmowy i opowiedzenia kilku słów o sobie w ramach networkingu. Mamy z Klubu i te, które dopiero chciały się z nim zaznajomić, mogły się sobie przedstawić i opowiedzieć coś o sobie.

Kawa z Klubem Przedsiębiorczych Mam — okazja, żeby poznać inne mamy.

Po pierwszym zapoznaniu więcej o fundacji Rodzic w mieście i działającym w ramach fundacji Klubie opowiedziała Agnieszka Krzyżak-Pitura, założycielka i prezeska fundacji. Jednak najważniejszymi prezenterkami w tej części spotkania były Liderki Klubu — mamy, które w ramach wolontariatu prowadzą lokalne spotkania dla innych mam. O swoich działaniach i Klubach opowiedziały:

 • Ania Sawoń, która razem z Agatą Danieluk prowadzi Klub Przedsiębiorczych Mam w Białymstoku;

 • Aleksandra Bielska, Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Wasilkowie;

 • Karolina Konarska i Dorota Kopeć, Liderki Klubu Przedsiębiorczych Mam w Krakowie;

 • Monika Radwańska, Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Kwidzynie;

 • Magda Zaniewicz, która prowadzi Klub Przedsiębiorczych mam w Zielonej Górze razem z Magdą Brzezińską;

 • Anna Modzelewska, która wspólnie z Joanną Krakowiak organizuje spotkania Klubu w Warszawie.

Opowieści naszych Liderek o tym, dlaczego prowadzą Kluby w swoich miastach i o tym, co mówią o spotkaniach mamy, które biorą w nich udział, wywoływały burze oklasków i łzy wzruszenia w niejednym oku.

W tej części spotkania mamy, które przyszły na Kawę z Klubem mogły też posłuchać Jana Krzyżanowskiego z Centrum Przedsiębiorczości Smolna, który opowiedział nam o tym, jakie wsparcie oferują przedsiębiorczym kobietom urzędy i organizacje w Warszawie.

Warsztaty dla Liderek i plany na kolejny rok — zamknięta część Kawy z Klubem Przedsiębiorczych Mam

W drugiej części spotkania Liderki Klubu pracowały razem z zespołem fundacji nad strategią działania Klubu w roku 2024. Ale także rozwijały swoje kompetencje liderskie i dyskutowały o wartości wolontariatu podczas warsztatów.

Joanna Kozaczyńska rozmawiała z nami o tym, jak ważne jest wykorzystanie swoich talentów w prowadzeniu Klubu — dlaczego warto poznać swoje mocne strony i budować na nich mocne fundamenty swoich działań — zarówno przy prowadzeniu Klubu w swoim mieście, jak i w innych sytuacjach prywatnych i zawodowych.

Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, prezeska Centrum Wolontariatu, pokazała naszym Liderkom jak wartościową i ważną społecznie rolę spełnia ich wolontariat — łatwo o tym zapomnieć w codziennej organizacji działania Klubu. Podczas warsztatu porozmawiałyśmy o tym, jak ważna jest praca Klubu Przedsiębiorczych Mam i jak wiele daje kobietom, które biorą udział w spotkaniach Klubu w całej Polsce.

Na koniec, podczas strategicznego planowania kolejnych działań Klubu, zastanawiałyśmy się jak rozwijać Klub i docierać do coraz większej liczby mam, które zastanawiają się nad powrotem do aktywności zawodowej. Chcemy zapraszać więcej kobiet do już istniejących Klubów i tworzyć nowe w innych miastach i miasteczkach w całej Polsce.

Klub Przedsiębiorczych Mam to największy w kraju projekt oparty na stałym wolontariacie — działamy już w ponad 20 miastach w Polsce i chcemy dalej się rozwijać.

Dziękujemy MagoVox za wsparcie w organizacji Kawy z Klubem Przedsiębiorczych Mam. A my zabieramy się za organizację kolejnych spotkań, żeby każda mama, która już chce wracać lub dopiero się zastanawia nad powrotem do pracy, albo po prostu potrzebuje rozmowy i wsparcia innych mam, mogła wziąć udział w spotkaniach Klubu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

 • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
 • jak ciekawie spędzić weekend;
 • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
 • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
 • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!