Close

Weekend z dziećmi 5-6.11.

Kolejny weekend przed nami i kolejne propozycje na jego ciekawe spędzenie z dziećmi. Wydarzenia bezpłatne lub za symboliczną kwotę, specjalnie dla Was:

 • Sobota, 5.11

  – Ogród w wielkim mieście, czyli rodzinne warsztaty przyrodnicze, z nutą naukowej ciekawości i artystycznej twórczości. Zajęcia do dzieci o 4. roku życia, będą odbywały się także w ogrodzie, dlatego warto zabrać odpowiednie ubranie. Godz. 11.00, wstęp 10 zł, bilety do kupienia tutaj. 
  Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20/24 a
  – Mały Książę – spektakl w wykonaniu teatru Politechniki Warszawskiej. Godz. 12.00, wstęp wolny.
  Dzika Strona Wisły, plac Hallera 5
  –  Czego możemy się nauczyć od zwierząt? – warsztaty przyrodnicze dla dzieci od 6. roku życia, podczas których dzieci wraz z rodzicami będą odkrywały niezwykłe umiejętności zwierząt. Godz. 10.00, wstęp bezpłatny.
  Muzeum Pałacu w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, spotkanie w budynku przy kasie.
  Projektuję, reklamuję, czyli warsztaty Małej Akademii Praskiej, skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat , podczas których dzieci zapoznają się z pracą rzemieślników praskich i zaprojektują szyld dla wybranej przez siebie pracowni. Godz. 10.30, wstęp 15 zł, trzeba się zarejestrować TU.
  Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
  Czym jest radio? – Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat, podczas których padną odpowiedzi na pytania: skąd się wzięło radio? W którym roku usłyszano pierwszą polską audycję i o czym ona była? Jak właściwie działa radio i czym się różni od telewizji?  Godz. 11.00, wstęp bezpłatny.
  Kluboksięgarnia Radio, telewizja, ul. Andersa 29.
  – Wymiana domów w czasie, czyli warsztaty otwarte dla dzieci w wieku 6-12 lat w ramach festiwalu Warszawa w Budowie. Jak mieszkano kiedyś, jak wygląda to dziś i czego możemy spodziewać się w przyszłości? Godz. 12.30-15.30, wstęp bezpłatny, można dołączyć w dowolnym momencie.
  Budynek Dawnej Drukarni, ul. Nowogrodzka 84/86.

 • Niedziela, 6.11
  Dwie godziny dla rodziny, czyli wspólne śpiewanie pieśni kiedyś popularnych, przy pomocy harcerskiego chóru Jubilius. Wstęp bezpłatny.
  Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1.
  – Warsztaty cyrkowe dla dzieci i rodziców, organizowane przez Warszawski Cyrk Magii i Ściemy. Godz. 12.00, wstęp bezpłatny.
  Dzika Strona Wisły, plac Hallera 5
  – Muminki – pokaz filmu dla dzieci. Godz. 12.00, wstęp bezpłatny.
  Kawiarnia Wolna Przestrzeń, ul. Paca 40
  – Rogalikowe animacje, czyli warsztaty filmowe o tematyce kulinarnej w ramach „Warszawskiego tygodnia chlebowego” Dzieci stworzą własny film animowany o podróży na księżyc w Muzeum dla Dzieci. Godz. 13.30, wstęp 5 zł, trzeba zarezerwować miejsce: rezerwacje@ethnomuseum.pl, 22 696 53 80
  Muzeum dla Dzieci, ul. Kredytowa 1
  – Domy szyte na miarę – warsztaty rodzinne festiwalu Warszawa w Budowie, podczas których uczestnicy zastanowią się, co właściwie czyni architekturę domem. Dla dzieci w wieku 6-12 lat. Godz. 12.30, wstęp bezpłatny, trzeba się zapisać TU.
  Budynek Dawnej Drukarni, ul. Nowogrodzka 84/86.
  – Ojciec wie najlepiej – przedstawienie dla dzieci baśni Andersena. Na scenie aktorzy i lalki. Godz. 12.30, wstęp 5 zł. A chwilę wcześniej, o godz. 10.00 Kino Malucha, czyli pokaz filmowy oczywiście bajki.
  Artystyczny Dom Animacji, ul. Chrościckiego 14.
 • Wszystkich poszukiwaczy innych ciekawych miejsc na spędzenie czasu z małymi dziećmi zapraszam na stronę: Zmaluchem.pl. A na niej restauracje, kawiarnie, sale zabaw, baseny, muzea. Wszystkie przetestowane specjalnie dla Was!

mala-akademia-praska_iiedycja_www

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

 • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
 • jak ciekawie spędzić weekend;
 • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
 • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
 • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!