Close
Opener dla uprzywilejowanych

Opener dla uprzywilejowanych

Wiele kobiet, przyszłych mam, zastanawia się czy w ciąży można pójść na koncert. Inny niż muzyki klasycznej. A na festiwal muzyczny? Ja mówię tak! Co warto wiedzieć i jakich ułatwień szukać?

Jeśli tylko wielkość brzucha nie przeszkadza ci w pokonywaniu, jakby nie patrzeć całkiem sporych odległości między scenami, strefami gastronomicznymi i toaletami, to Opener jest tym festiwalem, który kobietom w ciąży zdecydowanie ułatwia cieszenie się muzyką. O tym, że przyjemnie spędza się na nim czas z dziećmi pisałam już TU oraz TU w wywiadzie z opiekunką specjalnej dziecięcej strefy zwanej Kid Zone. A jak jest gdy trochę ciężej się poruszać?

Dojazd

Na teren festiwalu można się dostać z dwóch stron. Od strony ul. Zielonej, czyli głównym dojazdem zapewnianym przez autobusy. Będąc w ciąży możemy skorzystać z pierwszeństwa dojścia do autobusu, omijając spore zazwyczaj kolejki.

Jednak chyba korzystniejszą opcją jest wybranie dojazdu od ul. Wiejskiej, czyli  drugiej strony lotniska. Można się tam dostać taksówką, podjeżdżając praktycznie pod same bramki wejściowe (w tym roku można było korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy wybraną siecią taksówek). Taksówki czekają też na klientów praktycznie przez całą noc w tym samym miejscu.

Można też przyjechać samochodem. Osoby uprzywilejowane, w tym kobiety w ciąży, mogą skorzystać ze specjalnego parkingu, który również znajduje się przed samymi bramkami wejściowymi na teren festiwalu. Bez kłopotu i problemu z szukaniem miejsca.

batch_IMG_2613

Picie i jedzenie

Kobiety w ciąży mogą na teren festiwalu wnieść napoje i ewentualnie jedzenie, jeśli obowiązuje je jakaś specjalna dieta i potrzebują zjeść coś, czego na festiwalu nie da się kupić. Wnoszone rzeczy należy zgłosić ochronie przy bramkach.

Oglądanie koncertów

Najfajniejszym sposobem na delektowanie się muzyką jest rozłożenie sobie koca w najwygodniejszym dla nas miejscu. Jednak ta opcja odpada wraz z deszczem, co na Openerze – niestety – zdarza się zdecydowanie częściej niż słońce.

Na szczęście organizatorzy pomyśleli o tych, którzy mają problemy z długim staniem w miejscu lub takie stanie w tłumie może być jakoś niebezpieczne. Oczywiście osoby niepełnosprawne, ale też np. ze złamaną nogą, no i oczywiście kobiety w ciąży mogą korzystać ze specjalnych platform. Platformy ostawione są przy każdej głównej scenie.

batch_opener_platforma.png

Aby z nich skorzystać wystarczy zgłosić się do ochrony, która stoi przy wejściu. Na platformę, poza osobą uprzywilejowaną, może wejść także jeden opiekun. To bardzo fajna forma na odpoczynek, gdy nogi zaczną odmawiać posłuszeństwo, koncert trwa, a siadanie na trawie jest niemożliwe.

batch_IMG_2616

Na terenie festiwalu jest też zorganizowany punkt medyczny, gdyby jednak pomoc specjalistów okazała się potrzeba.

batch_IMG_2614

Dlatego ze szczerym sercem polecę Openera każdej ciężarnej, która waha się czy festiwal jest bezpieczny i czy da radę wytrzymać tyle godzin na koncertach. Jak jest z innymi festiwalami? Nie wiem. Ale warto sprawdzić na stronie co organizator oferuje, a w przypadku wątpliwości zwyczajnie zadzwonić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!