Close
Co to był za dzień!

Co to był za dzień!

Takiego efektu nie spodziewał się nikt. 4 godziny wspaniałych prelekcji i rozmów, 16 przedsiębiorczych supermam i ponad 1350 uczestniczek!
W tych kilku słowach można opisać Konferecnję Przedsiębiorczej Mamy Online. To wspaniałe zwięczenie naszych działań i wielu miesięcy przygotowań. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej.

Marzenia to pierwszy krok do sukcesu

Wszystko zaczęło się od marzenia, niewinnej zespołowej rozmowy o tym, co chciałybyśmy zrobić w ramach projektu KPM. Padło zdanie „zróbmy konferencję dla mam”! Jednak w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewałyśmy się, że będziemy mogły zrealizować to marzenie tak szybko i z takim rozmachem. Po raz kolejny okazało się, że dla mam nie ma rzeczy niemożliwych i postanowiłyśmy to marzenie wcielić w życie.

Zaczęły się więc przygotowania. Najłatwiej poszło z wynajęciem sali – dziękujemy Centrum Kreatywności Targowa za wiarę w nasz projekt. Szukanie prelegentek również nie przyspożyło nam zbyt wielu problemów. W naszej społeczności jest wiele fantastycznych kobiet, które z chęcią podzielą się swoją wiedzą. W ten sposób Katarzyna Łodygowska matkaprawnik.pl oraz Magda Macyszyn, coach i mediator dołączyły do Konferencji. Wspaniałe liderki, siła napędowa klubu oraz przedsiębiorcze mamy z sukcesem prowadzące swoje biznesy dopełniły listę kobiet, które zechciały wesprzeć i zmotywować kobiety do działania.

Kryzys – szansa czy zagrożenie?

Wydawałoby się, że stoimy o krok przed sukcesem, gdy przyszła druga fala pandemii i restrykcyjne ograniczenia. Spotkania stały się niemożliwe, konferencje i kongresy zakazane. Czy to nas zniechęciło i zmusiło do wycofania się z pomysłu? Nie! Szybka burza mózgów i plan konferencji został ekspresowo zmodyfikowany. W końcu przedsiębiorcze mamy są mistrzyniami dostosowywania się i zarządzania kryzysowego 😉 Przesniosłyśmy konferencję do sieci. I to był strzał w dziesiątkę! Choć uwielbiamy spotkania na żywo i tę energię, która się wtedy tworzy, to w ten sposób mogłyśmy dotrzeć do znacznie większej liczby mam.

Nie miałyśmy jednak doświadczenia w organizowaniu tak dużego wydarzenia online. Okazało się, że nie wszystko było takie proste, jak się wydawało, pojawiło się mnóstwo pytań, na które nie znałyśmy odpowiedzi. Jednak, w myśl zasady „bój się i rób”, kontynuowałyśmy przygotowania. Z ogromną pomocą przyszła firmy Uplive, która zorganizowała dla nas cały streaming i przygotowała do niego zaplecze. To było niesamowite móc uczyć się od profesjonalistów!

Nadszedł TEN dzień

I nadszedł ten dzień. Pełne nerwów, ale i ekscytacji, rozpoczęłyśmy I Konferencję Przedsiębiorczej Mamy Online.

Jako pierwsza na wirtualnej scenie gościła Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw kobiet. Opowiedziała nam o tym, jak ” Stawiać na niezależność!” . Pani Katarzyna, poza dawką wiedzy i motywacji, podzieliła się także swoją osobistą historią, a takie lubimy najbardziej!


Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw kobiet.

Następnie na scenie gościłyśmy panią Ewę Janus-Khouri – Dyrektor Zarządzającą Centrum Kreatywności Targowa, także mamę i przedsiębiorczą kobietę w jednym. Później kilka słów do przedsiębiorczych mam skierowała przedstawicielka Narodowego Instytutu Wolności, Pani Weroniki Najda. Na sam koniec swoje przesłanie do przedsiębiorczych mam przekazała przedstawicielka firmy Akademia.pl, sponsora strategicznego konferencji.


Ewa Janus-Khouri – Dyrektor Zarządzająca Centrum Kreatywności Targowa oraz Karolina Bury – wiceprezeska fundacji Rodzic w mieście, Agnieszka Krzyżak -Pitura – prezeska fundacji Rodzic w mieście, Dorota Belina – koordynatorka Klub Przedsiębiorczych Mam (od lewej)

Kolejną osobą, która przyjęła od nas zaproszenie na konferencję, była Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, społeczna kandydatka na Rzeczniczkę Praw Obywatelskich. Pani Zuzanna opowiedziała nam o tym, czym według niej jest niezłomność w wydaniu matki. Podzieliła się swoją historią dojścia do swojego tak ważnego momentu w karierze i rozwoju zawodowym.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz

Katarzyna Łodygowska podczas wykłady eksperckiego “Lepszego momentu nie będzie! Dawka motywacji z przepisami prawa” również podzieliła się swoją osobistą historią. Zainspirowała tym wystąpieniem wiele kobiet i zmotywowała je do działania.

Panel z liderkami Klubów Przedsiębiorczych Mam utwierdził nas w przekonaniu, że „Najlepszym wsparciem dla kobiety jest druga kobieta”. Wzięło w nim udział 8 cudownych kobiet, które współtworzą z nami Klub PRzedsiębiorczych Mam: Halina Bernatt, Anna Rykała, Agnieszka Kowalczyk. Paulina Wronecka. Anna Chomiak, Lucyna Seretny, Sylwia Tazbir oraz Olga Kilian-Winnicka.

Panel z mamami, które z sukcesem prowadzą własne biznesy, pokazał blaski, ale też i cienie prowadzenia firmy z dzieckiem przy boku. Było sporo inspiracji, praktycznych wskazówek, ale też śmiechu 😉 W panelu wystąpiły: Katarzyna Łodygowska Matka Prawnik, Katarzyna Płaza-Piekarzewska (Zapytaj Położną), Aleksandra Piotrowska (Karmiuszka), Ewa Harassek (Boomy), Dominika Wójcicka (Baby Muka) oraz Agnieszka Oleszczuk (24hugs).

Na koniec płomienny i ogromnie motywujący wykład wygłosiła Magda Macyszyn, współzałożycielka Klubu Przedsiębiorczych Mam, coach i mediatorka. Przekazała mamom mnóstwo pozytywnej energii i pokazała im, jak ważna jest pewność siebie.

Magdalena Macyszyn

4 godziny minęły szybko. Jednak nie pozostały bez echa. Choć uczestniczek nie było z nami na miejscu, wiemy, że towarzyszyły nam do samego końca i oglądały konferencję z wypiekami na twarzy. Kilka danych dla podsumowania:

  • w konferencji uczestniczyło na żywo ponad 1350 osób;
  • niemal 500 osób zapisało się na nagranie z konferencji;
  • w panelach, wykładach i rozmowach wzięło udział 16 fantastycznych kobiet, przedsiębiorczyń, działaczek, mam’
  • post z linkiem do konferencji dotarł do ponad 5330 osób.

To pierwszy, ale nie ostatni raz

Konferencja Przedsiębiorczej Mamy Online to wyjątkowe wydarzenie.
Wiele miesięcy przygotowań, nieoczekiwanych zwrotów akcji, konieczność dostosowania się do zmieniających się wymagań, ale też mnóstwo pozytywnej energii i ekscytacji – tak można podsumować prace nad nią. Dziś wiemy jedno – było warto! Konferencja wywołała ogrom emocji, a feedback jaki otrzymaliśmy od uczestniczek, utwierdził nas w przekonaniu, że nasz projekt realnie wpływa na życie mam. To nasza pierwsza konferencja i pierwsze wydarzenie online organizowane na taką skalę, ale już wiemy, że nie ostatnie. Tą energię, zapał, inspirację i motywację chcemy chłonąć znowu.

Notatki wizualne przygotowała dla nas Iwona Molęda

Dziękujemy partnerom, współorganizatorom oraz patronom za wkład w Konferencję:
💎 Hebe – sponsor strategiczny
💎 Akademia.pl – sponsor strategiczny
💎 Mubi – sponsor główny
💎 Narodowy Instytut Wolności
💎 Prezydent m.st. Warszawy
💎 Portal ngo.pl
💎 Centrum Kreatywności Targowa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!