Close
Kobiety wspierają kobiety, czyli Summit KPM

Kobiety wspierają kobiety, czyli Summit KPM

To był wyjątkowy wieczór. Wyjątkowy z różnych powodów. Po pierwsze dlatego, że atmosfera wzajemnego wsparcia i zrozumienia była wyczuwalna niemal namacalnie. Po drugie dlatego, że w jednym miejscu zgromadziło się mnóstwo fantastycznych kobiet, które dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem i inspirowały inne kobiety. Po trzecie dlatego, że po raz pierwszy od 1,5 roku spotkałyśmy się na żywo w Warszawie! O czym mowa? O Summicie Klubu Przedsiębiorczych Mam czyli wydarzeniu stworzonym przez kobiety z myślą o innych kobietach.


Wsparcie, czyli najlepsze co można dać kobiecie

Wsparcie – to najważniejsze, co kobieta może przekazać drugiej kobiecie. To jest też najważniejszy cel, jaki przyświeca projektowi Klub Przedsiębiorczych Mam. Każdego dnia wkładamy ogromny wysiłek w to, żeby wspierać kobiety w rozwoju, dążeniu do spełniania marzeń, osiąganiu celów zawodowych. Patrzymy, jak podejmują wyzwania, mierzą się z trudnościami i osiągają sukcesy. 

21 października 2021 roku w Centrum Kreatywności Targowa W Warszawie odbył się II Summit Klubu Przedsiębiorczych Mam. Tym wydarzeniem chciałyśmy świętować sukcesy nasze i naszych mam.  Tegoroczny Summit zorganizowałyśmy pod hasłem “My way – mój sposób na pracę i macierzyństwo”.

Mama i biznes – czy to w ogóle możliwe? 

My wiemy, że prowadzenie biznesu z dzieckiem u boku nie jest prostym zadaniem. Normalne jest to, że czasem to jak suszenie prania na deszczu. Droga przedsiębiorczej mamy nie jest usłana różami, jednak wierzymy w to, że warto nią podążać. Nie ma jednak gotowego pomysłu na prowadzenie biznesu – jest ich tyle, ile kobiet które go zakładają. I każdy sposób jest dobry! Pod jednym warunkiem – że jest zgodny z własnym JA, z własnymi przekonaniami, z własnym sercem.

Podczas Summitu chciałyśmy pokazać mamom, że prowadzenie własnego biznesu z dzieckiem u boku jest możliwe i może dawać ogromną satysfakcję. Trzeba tylko podążać za głosem własnego serca i robić to, co ważne dla nas. 

9 prelegentek podzieliło się swoją historią, wiedzą i doświadczeniem związanym z łączeniem macierzyństwa z aktywnością zawodową. 

 • Sylwia Bujko, twórczyni marki “Holimama – holistycznie dla mam” podpowiedziała, jak znaleźć 5 minut tylko dla siebie i dlaczego to tak ważne. Opowiedziała, że każda mama powinna mieć swój SOS – samoświadomość, odpowiedzialność, samowspółczucie dla siebie.
 • Karolina Kaczmarska, twórczyni marki Breathe Mama, podzieliła się swoją historią o tym, jak na oparach energii, po nieprzespanych nocach tworzyła swój biznes, kiedy dzieci były małe. “Tworzyłam swój biznes na energia kaca” mówi Karolina.
 • Karolina Szymańska, współautorka bloga Our Little Adventures, dzieliła się historią swoich… wpadek, bo jak mówi “życie przedsiębiorczej mamy ciągle się wykrzacza”. Jednak każdy dzień pokazuje, że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście.
 • Agnieszka Krzyżak-Pitura, założycielka i prezeska Fundacji Rodzic w mieście, opowiadała o tym, jak działa i robi swoje, pomimo wszystkich “dobrych rad” od osób, które odradzały jej zakładanie fundacji.
 • Agnieszka Wesołowska, współtwórczyni marki Jusee Cosmetics, opowiadała o heroicznej pracy, jaką każdego dnia wykonują mamy – bez wynagrodzenia, bez pochwał, 24 godziny, 7 dni w tygodniu. I to ta praca, jako matki, jest najważniejsza i daje motywację do działania w innych sferach. “Każda mama zasługuje na pomnik” mówi Agnieszka.
 • Wystąpienie Izabeli Antosiewicz, twórczyni marki Przytulam.pl, to ogromna dawka nadziei na to, że każda z nas może robić to co lubi, nawet jeśli teraz wydaje się to niemożliwe. Dzieci w końcu się przecież wyprowadzą z domy 😉
 • Marta Iwanowska-Polkowska, która wspiera kobiety w ramach Manufaktury Rozwoju, po raz kolejny udowodniła nam, że jesteśmy odważne, a jej główny przekaz brzmiał “Nie dajcie sobie wmówić że macie siedzieć cicho, nie dajcie sobie wmówić, że macie się nie wychylać” 
 • Na koniec Magda Godziszko, współtwórczyni marki Good Wood, podpowiedziała, jak znaleźć balans w biznesie i w życiu i dlaczego tak ważne jest, aby słuchać i rozumu, i serca.

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje

Summit KPM to wyjątkowe, niesamowite, cudowne wydarzenie, pełne inspiracji, motywacji i wzajemnego wsparcia. Wszystkie uczestniczki mówią jednogłośnie – było pięknie. Po Summit’cie wpływały do nas słowa podziękowania i gratulacje, za które ogromnie dziękujemy. Nie ma bowiem dla nas lepszej nagrody, niż zadowolenie uczestniczek.

Ale było świetnie! ❤❤❤ Ta ekipa może zmieniać świat (i robi to!) Dziękuję, że mogłam tam być 🙏


Mądre i inspirujące kobiety, gratulacje!!

My też potrzebujemy wsparcia

To wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie ludzie, którzy w nie uwierzyli. Dziękujemy:

 • partnerom: Centrum Kreatywności Targowa, Narodowy Instytut Wolności
 • patronom i matronkom medialnym: Magazyn Dzieci, The Mother Mag, Mint Mag
 • partnerom wspierającym: Puffins, Good Wood, Winnica Chodorowa, Browar Trzech Kumpli

————————————-

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO na lata 2021-2030 #nowefio


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

 • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
 • jak ciekawie spędzić weekend;
 • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
 • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
 • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!