Close
Przyszłość jest w rękach kobiet

Przyszłość jest w rękach kobiet

Aż 89 proc. przedstawicieli firm uważa rozwój przywództwa i wykształcenie nowego pokolenia liderów i liderek za ważny lub bardzo ważny trend. Potrzebujemy obecnie zupełnie innego rodzaju przywództwa, niż do tej pory. Współczesny leadership nie opiera się na władzy i narzucaniu swoich decyzji, a na współpracy oraz komunikacji. Wydaje się więc, że kobiety doskonale sprawdzają się w roli współczesnych liderek i to do nich należy przyszłość zarządzania organizacjami.

Cechy współczesnego przywództwa

W zarządzaniu organizacjami odchodzi się od przywództwa opartego na władzy. Ważne są tzw. kompetencje miękkie oraz zorientowanie na człowieka, a nie na zadanie. Organizacje coraz częściej stawiają na dynamikę rozwoju, pracę zespołową, komunikację wewnętrzną oraz współpracę. Takie podejście jest bliskie fundacji Rodzic w mieście, która realizuje projekt Klub Przedsiębiorczych Mam. “Rozwijanie kompetencji liderskich jest ogromnie ważne dla rozwoju naszej organizacji. Chcemy, aby kobiety czuły, że są w stanie zbudować i poprowadzić zespół. Uczymy je także, że siła tkwi w empatii, umiejętności nawiązywania relacji oraz współpracy” mówi Karolina Bury, wiceprezeska fundacji Rodzic w mieście.

Siła organizacji tkwi w różnorodności

Kolejną cechą, którą coraz bardziej docenia się i uważa za wartościową oraz wspierającą rozwój organizacji, jest różnorodność. “Badania wykazały, że zespoły różnorodne, w tym różnorodne pod względem płci, wykazują się znacznie większym potencjałem rozwojowym. Te organizacje, które  świadomie nie korzystają z różnorodności, pozbawiają się możliwości tworzenia bardziej efektywnej kultury działania.” 

Wzajemne wsparcie motorem napędowym rozwoju

Ideą wspierania różnorodności oraz rozwoju kompetencji liderskich opartych na komunikacji kieruje się Impact International. Firma wspiera organizacje na całym świecie w rozwijaniu się i realizacji strategii, poprzez odkrywanie, inspirowanie i uwalnianie potencjału ludzi wewnątrz nich. Wzmacnia także przywództwo, rozwija zespoły i pracowników na każdym szczeblu organizacji. 

Wspólna wizja oraz misja wspierania innych połączyła fundację Rodzic w mieście z firmą Impact International, która zdecydowała się wesprzeć swoją wiedzą i doświadczeniem projekt fundacji – Klub Przedsiębiorczych Mam. “Jesteśmy w bliskim kontakcie z organizacjami społecznymi – to dla nas ważny aspekt działalności.” – powiedział Michał zawadzki, Senior Consultant z Impact International. 

Impact International wspiera Klub Przedsiębiorczych Mam tworząc program mentoringowo-szkoleniowy dla liderek. Jego celem jest wzmocnienia kompetencji przywódczych, umiejętności budowania i rozwoju społeczności oraz nawiązywania lokalnych kontaktów z biznesem, samorządem i innymi organizacjami pozarządowymi. Te kompetencje pozwolą liderkom po zakończeniu projektu samodzielnie prowadzić Klub Przedsiębiorczej Mamy w swoim lokalnym środowisku, tym samym wspierając kolejne kobiety w powrocie do aktywności zawodowej.


“To dla nas ogromny zaszczyt i przyjemność móc współpracować z takim partnerem, jak firma Impact International. Cieszymy się, że nasz projekt został zauważony i doceniony, a rola kobiecego leadershipu uznana za ważny element rozwoju społeczności lokalnych oraz biznesu.” – mówi Karolina Bury, wiceprezeska fundacji Rodzic w mieście.

Osobiste doświadczenia jako ważny element wsparcia

Oprócz idei i misji firmy, wspieranie projektu Klub Przedsiębiorczych Mam ma dla szkoleniowców Impactu również wymiar osobisty. “Wspieranie kobiet, wspieranie organizacji społecznych jest ważnym elementem mojej pracy. Sam jestem ojcem dwójki córek. Chcę tworzyć taką przyszłość, która wspiera kobiety, w której będą mogły żyć i działać po swojemu“ mówi Michał Zawadzki. Perspektywa pracujących mam jest z kolei bliska Annie Brulińskiej – Senior Consultant, Impact International. “Sama mam dziecko, choć dorosłe. Pamiętam ten moment, kiedy łączyłam pracę z macierzyństwem i jest mi to bardzo bliskie” mówi Anna. 

————————————-

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO na lata 2021-2030 #nowefioLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!