Z niemowlakiem w podróży samochodem

Samochodem podróżuje się … długo. Przynajmniej po Polsce, bo z autostradami – mimo, że lepiej – to jeszcze nawet nie dobrze. Ale mimo to wielu rodziców wybiera właśnie tą formę przemieszczania się, nie tylko w wakacje, ale też podczas świąt, długich weekendów i ferii. Dlatego warto wiedzieć gdzie zaplanować postój, aby był on rzeczywistą przerwą w podróży i pozwalał na chwilowy odpoczynek od samochodu. Są stacje benzynowe, które oferują rodzinom wiele udogodnień. Na co możemy liczyć?

Przewijak

To podstawowa, gdy podróżujemy z niemowlakiem. Niektórzy przewijają dziecko w samochodzie, ale nie wszyscy potrafią, chcą to robić na tylnym siedzeniu ;), a w sytuacji, gdy poza niemowlakiem jedziemy jeszcze z jednym dzieckiem, to miejsca już brakuje.

IMG_2057

Przewijaki są coraz częściej spotykane na stacjach benzynowych, ale niestety nie są jeszcze standardem na każdej z nich. Dlatego przez podróżą lepiej sprawdzić, gdzie na naszej drodze takie stacje się znajdują. Pomoże w tym MAPA STACJI BENZYNOWYCH Z PRZEWIJAKIEM, którą przygotowałyśmy w ramach projektu „Rodzic w podróży” naszej fundacji. Znajdziesz ją pod TYM LINKIEM.

IMG_2054

Kącik dla dzieci

Wybrane stacje benzynowe, te które posiadają rozbudowaną ofertę gastronomiczna (ale też nie wszystkie), posiadają niewielkie kąciki dla dzieci. Maluch może się w nich chwilę pobawić, poruszać (co jest bardzo ważne podczas długiego siedzenia w samochodzie), a rodzice mogą w tym czasie przygotować czy zjeść posiłek.

IMG_2055

Krzesełko do karmienia

Krzesełka do karmienia dostępne są zazwyczaj na tych samych stacjach, które posiadają bistra z kącikami dla dzieci. Warto o nie pytać.

Ukłon w stronę rodziców

Na niektórych stacjach można podgrzać posiłek dla niemowlaka. Ogólnie dostępne kuchenki mikrofalowe nie są jeszcze powszechne, ale na wybranych stacjach można znaleźć informację o takiej możliwości. Jeśli jej nie ma warto też zapytać obsługę, która czasami dysponuje kuchenkami na zapleczu.

IMG_2058.JPG

Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że rodzice z dziećmi to spore grono podróżujących i stacje benzynowe podwyższając swoje standardy powinny zadbać także o tą grupę klientów. Warto pytać, wymagać i korzystać z tych stacji, które nas dostrzegają. Mimo, że jeszcze wiele jest do zrobienia. I nad tym też w Fundacji „Rodzic w mieście” będziemy pracować. 🙂

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s