Close
Campus Warsaw, czyli gdzie popracować z niemowlakiem

Campus Warsaw, czyli gdzie popracować z niemowlakiem

W Warszawie niewiele jest miejsc coworkingowych, w których można skorzystać z opieki nad dzieckiem, mimo rosnącej popularności tej formy pracy wśród osób mających „wolne” zawody. Jednak są miejsca, gdzie z dzieckiem można przyjść i popracować. Jednym z nich jest Campus Warsaw, czyli warszawska siedziba Googla.

Dziecko oczywiście musi pozostać pod naszą opieką i nie przeszkadzać innym, co sprowadza się do tego, że realnie można przyjść do pracy właściwie tylko z niemowlakami (i to najlepiej śpiącymi w wózkach). Ale myślę, że sam fakt przyzwolenia i przygotowania na odwiedziny rodziców z małymi dziećmi warty jest pochwalenia.

Brak utrudnień architektonicznych pozwala swobodnie wjechać na teren Campusu wózkiem i raczej nikogo to już nie dziwi. Sporo w świadomości pracujących w tym miejscu zmieniły spotkania Klubu Przedsiębiorczych Mam, które odbywają się tu co miesiąc, a liczba dzieci jest niemalże równa liczbie uczestniczących w nich kobiet. Ale sam Google w 2015 r. również prowadził projekt mentoringowy dla rodziców małych dzieci Campus For Mums, (nie tylko mam wbrew nazwie), którzy chcą założyć swój biznes po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem (osobiście miałam przyjemność w nim uczestniczyć, co było świetnym doświadczeniem).

Poza dniami, w których odbywają się takie rodzicielskie eventy, coraz częściej w Campusie można spotkać rodziców z dziećmi, którzy przychodzą tu popracować, napić się kawy i chłonąć start-up’owy klimat.

IMG_2334

W nowej, a właściwie odnowionej siedzibie Campus Warsaw nie ma kącika dla dzieci, ale jest bardzo przyjemny i dobrze wyposażony pokój dla rodzica z dzieckiem, z którego można swobodnie korzystać. Znajdziemy w nim przewijak, fotel do karmienia, lodówkę i całe wyposażenie niezbędnych dla niemowlaka akcesoriów – pieluchy, mokre chusteczki, kosmetyki. Pokój znajduje się na I piętrze, oczywiście z dojazdem windą.

W samym Campusie można usiąść w kawiarni znajdującej się na parterze lub w darmowej przestrzeni do pracy. Osobiście liczę, że w Warszawie będą jednak powstawały miejsca coworkingowe z ofertą godzinowej opieki nad dzieckiem, tak aby matki na urlopach rodzicielskich (czy też ojcowie) mogli godzinę, dwie lub trzy popracować mając na oku swoje dziecko, bez konieczności odstawiania go na cały dzień do żłobka. A może sam Campus Warsaw pokusi się na takie rozwiązanie?

Campus Warsaw
ul. Ząbkowska 33 C (wejście od ul. Nieporędzkiej 14)
Otwarte: pon. – pt. 09.00 – 18.00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!