Close
Wielkanocne wydarzenia rodzinne

Wielkanocne wydarzenia rodzinne

Choć aura za oknem świadczy zupełnie o czymś innym, wiosna jest już u progu. Wielkanoc za pasem. Czas się świątecznie, wiosennie i rodzinnie rozruszać. Sprawdziliśmy warszawską ofertę warsztatowo-kulturalną na ten piękny czas i zapewniamy, że w najbliższy weekend będziecie mieli wiele okazji, żeby razem z dziećmi pisać jajka, robić ludowe pająki i pleść koszyczki wielkanocne. Zachęcamy do rodzinnych aktywności!

Łazienki Królewskie

Otwarta pracownia wielkanocnych dekoracji

24 i 25.03.2018, godz. 10:00-15:00 – można dołączyć w dowolnym momencie.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat i ich opiekunów odbędą się w pracowni artystycznej w Starej Kordegardzie. Ich uczestnicy, pracując sami lub w grupie, tworzyć będą kartki i koszyczki wielkanocne oraz ażurowe dekoracje z kolorowego papieru.

W pracowni artystycznej każde dziecko otrzyma materiały plastyczne i akcesoria. Inspiracji do twórczego działania dostarczą uczestnikom zajęć łazienkowskie eksponaty. W czasie spotkania dzieci i ich opiekunowie dowiedzą się, gdzie w Łazienkach Królewskich znajduje się strusie jajo. Poznają też obraz przedstawiający dumną białą kwokę z pięcioma kurczętami.

Wstęp wolny.

www.lazienki-krolewskie.pl


Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Oranżeria, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

Colors of life – wystawa florystyczna

24–25.03.2018, godz. 10:00–18:00

40 kompozycji florystycznych, których niepowtarzalne formy i oryginalne pomysły zachwycą i oczarują. Wilanowska Oranżeria po raz kolejny zachwyci kolorami i urzeknie zapachami kwiatów na wystawie prac dyplomowych absolwentek Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej. Zobaczymy subtelne bukiety, ozdoby ślubne, wytworne wieńce oraz inne unikatowe kompozycje, dla których inspiracją stanowi różnorodność i niezwykła świeżość budzącego się na wiosnę życia.

Wstęp na wystawę bezpłatny | obowiązuje bilet do parku (5 zł – zwykły, 3 zł – ulgowy, 1 zł – dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 lat, dzieci do lat 7 – bezpłatnie).

www.wilanow-palac.pl


Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25

Pisanki – marmurkowe kraszanki

24.03.2018, godz. 12:00–16:00

Pisanki, jeden z symboli Wielkanocy, można przyozdabiać, krasić w rozmaity sposób. Muzeum Drukarstwa zaprasza na warsztaty w przededniu Niedzieli Palmowej, podczas których będzie można ozdobić marmurkiem styropianowe jajka.

Wykonywanie marmurków to sposób powierzchniowego barwienia papieru, tak zwana marmoryzacja. Metoda ta polega na nakrapianiu farby drukarskiej rozcieńczonej terpentyną na wodę znajdująca się w kuwecie, a następnie przenoszenie na arkusz papieru, farby układają się w barwne plamy i wzory przypominające marmur.

Styropianowe jajeczka, których powierzchnie ozdobimy marmurkiem, będą cieszyły oczy jako barwna ozdoba wielkanocnego stołu, mogą też zostać użyte jako oryginalny prezent.

Wstęp: 10 zł

www.muzeumdrukarstwa.muzeumwarszawy.pl


Muzeum dla Dzieci, ul. Kredytowa 1

Wielkanocne warsztaty DIY. Naturalne święta.

24.03.2018, godz. 10:00-12:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat, godz. 13:00-15:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat

Wielkanocne warsztaty świąteczne dla dzieci. W formule do-it-yourself, przy pomocy naszych edukatorów, dzieci i ich rodzice wykonają przepiękne prace, które odmienią oblicze domów. W tym roku inspiracją są najnowsze trendy w dekoracji. Organizatorzy postarają się wykorzystać jak najwięcej materiałów naturalnych, które pokochają wszystkie dzieci.

Wstęp: 40 zł od uczestnika. Jeden opiekun: wstęp bezpłatny.

Etnoniedziela: Ukraińska Wielkanoc.

25.03.2018, godz. 15:30

Tym razem o zwyczajach wielkanocnych w swoim kraju opowie ukraińska artystka mieszkająca w Polsce, pani Iwanna Okulus. Jej pasja to tworzenie tradycyjnej i nowoczesnej biżuterii koralikowej. Co mają wspólnego koraliki z ozdabianiem pisanek, z których słynie ukraińska sztuka ludowa? Pani Iwanna zapozna uczestników z ciekawą techniką ozdabiania jajek znaną z prawosławnych klasztorów. Właśnie barwne paciorki oraz wosk będą podstawowym tworzywem podczas naszych warsztatów.

Wstęp: 30 zł. Jeden opiekun: wstęp bezpłatny.

www.muzeumdladzieci.pl


Stowarzyszenie Artanimacje / Soho Factory, ul. Mińska 25

Rodzinne wielkanocne warsztaty rękodzielnictwa ludowego

24.03.2018, godz. 11:00-16:00

Rodzinne warsztaty wielkanocne przeznaczone dla uczestników w każdym wieku.

Podczas warsztatów pod okiem doświadczonych ludowych twórców uczestnicy będą mogli nauczyć się jak wykonać malowane woskiem batikowe pisanki, palmy z bibułkowych kwiatów, pająki ze słomy i bibuły, łowickie wycinanki, czy też wiosenne stroiki i wianki z naturalnych kwiatów i gałązek. Do dyspozycji będzie również kawiarenka z pysznymi domowymi ciastami i drobnymi przekąskami.

Warsztatom towarzyszyć będzie również kiermasz wyrobów ludowych.

Wstęp: 25 zł. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: praktyki.artanimacje@gmail.com

www.sohofactory.pl

www.artanimacje.pl


Fundacja “Sto Pociech”, ul Freta 20/24a

Jajeczko z Rodzinnym Taborem

24.03.2018, godz. 10:30-13:00

Rodzinne warsztaty pisania jajek z rękodzielniczkami z Beskidu Niskiego, z Podkarpacia

W programie:

  • Pisanie jajek (dla dorosłych i dzieci od 7 r. ż.) tradycyjną techniką łemkowską: gorącym woskiem i farbami.
  • Wielkanocna sala zabaw (dla dzieci do 7 r. ż.), czyli swobodna zabawa, wiosenne piosenki z muzyką i tańcem oraz wielkanocne stanowisko plastyczne.

Podczas warsztatów funkcjonować będzie kram Farfurni z Zawadki Rymanowskiej z ceramiką, pisankami, biżuterią koralikową i etniczną garderobą.

Wstęp: 20 zł od osoby. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na stronie: www.stopociech.pl


Warszawskie Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji Folwark Bródno, ul. Św. Wincentego 92

Powitanie Wiosny

25.03.2018, godz. 11:00-18:00

W programie: rodzinna gra terenowa, warsztaty wielkanocne, zwiedzanie zagród ze zwierzętami, przejażdżki na kucykach, ognisko, targ wielkanocny

Wstęp wolny.

www.pgrbrodno.pl/folwark/


Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3

WIELKANOC W MUZEUM – Warsztaty dla rodzin z dziećmi 5-12 lat

Wielkanocne pisanki, kraszanki i kogutki.

25, 29.03.2018, godz. 12:00-13:15

Warsztaty poświęcone zwyczajom związanym ze świętami Wielkiej Nocy, takim jak  malowanie pisanek czy święcenie pokarmów. Uczestnicy poznają różnicę między śmigusem a dyngusem. Dowiedzą się również, jak artyści ukazywali wydarzenia kolejnych dni Wielkiego Tygodnia.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 5-12 lat

Wstęp: 15 zł od 27 marca/ obecność opiekuna obowiązkowa / ok. 75 min

 

Obyczaje wielkanocne

30.03.2018, godz. 12:00

Co wspólnego ma Judasz z Marzanną, a jajko ze Zmartwychwstaniem? Dlaczego Wielki Post kończył się pogrzebem żuru i śledzia? Jak przedstawiano w sztuce tradycje i obrzędy związane ze świętami Wielkiejnocy?

 

Wielkanocne świętowanie

02.04.2018, godz. 12:00

Poniedziałek wielkanocny kojarzy nam się przede wszystkim ze śmigusem-dyngusem. Warto jednak wiedzieć, że przed wiekami wiosenne święto obfitowało w inne tradycje, takie jak siuda baba, śmigurty i diabelska noc. Przyjrzymy się najciekawszym i najbardziej niezwykłym zwyczajom wielkanocnym.

Wiosna, ach to ty!

03.04.2018, godz. 12:00

Nie zawsze jest ciepła i słoneczna, zanim zakwitną kwiaty i zrobi się ciepło, nie raz zawieje jeszcze gwałtowny wiatr i spadnie deszcz. Kiedy jednak w końcu się zjawia, po długich miesiącach zimna i mroku, wszystkim poprawia się nastrój. W muzealnych galeriach będzie można poszukać wiosny na obrazach i poznamy malarskie oblicza najpiękniejszej pory roku.

Wstęp na warsztaty w MNW: 15 zł / obecność opiekuna obowiązkowa / ok. 75 min

www.mnw.art.pl


Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15

Ozdoby Wielkanocne. Rodzinne Warsztaty Plastyczne.

25.03.2018, godz. 14:00-18:00.

Rodzinne warsztaty plastyczne ( dla rodzin z dziećmi od lat 5), podczas których będzie można tworzyć ozdoby wielkanocne i projektować własne dekoracje (dominować będą kolorowe pisanki oraz kartki świąteczne wykonane z pomocą sitodruku). Wstęp wolny.

www.sdk.waw.pl

 


Dom Kultury Kadr – Dom Sąsiedzki “Akumulator”, ul. Gintrowskiego 32

Wielkanocne Ozdoby – warsztaty dla dorosłych, młodzieży i dzieci

24.03.2018, godz. 10-12:30

Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie mógł w autorski sposób ozdobić styropianowe jajko. Wstęp wolny.

www.dkkadr.waw.pl

 

Jeśli chcecie sprawdzić dostępność tych miejsca dla rodzin z małymi dziećmi sprawdźcie je na www.zmaluchem.pl

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!