Close

Nasze ulubione warszawskie księgarnie dla dzieci

23 kwietnia świętowaliśmy Światowy Dzień Książki, a przed nami Weekend Księgarń Kameralnych. To doskonałe okazje, aby przyjrzeć się bliżej warszawskim księgarniom, zwłaszcza tym, które specjalizują się w literaturze dziecięcej.

Na mapie Warszawy znajdziemy wiele kameralnych księgarń z duszą. Organizujących wieczory autorskie, czytanki dla maluchów, kuszących bajkowymi witrynami. Będących w  kontrze do bezdusznych, naszpikowanych gadżetami megastorów. Takich, w których spotkamy księgarzy z pasją i wiedzą. A przede wszystkich takich, które promują dobrą literaturę dla dzieci i dorosłych. Przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie księgarń dla najmłodszych, przetestowanych przez nas i nasze dzieci.

1. Księgarnia Bullerbyn, ul. Chmielna 10

To malutka księgarnia ukryta w zacisznym skwerku przy ulicy Chmielnej. Sklepik promuje „dzieciństwo wśród książek” i robi to z dużą klasą i znawstwem. Do księgarni Bullerbyn wchodzi się jak do Krainy Czarów. Wąską przestrzeń wypełniają regały uginające się pod ciężarem książek, w witrynie sklepu zaaranżowano legowisko z poduszek, w którym dorośli i dzieci mogą się zasiedzieć z lekturą, a właściciele i sprzedawcy znają swój asortyment i potrafią doskonale doradzić. Znajdziemy tu wartościowe i lubiane pozycje najlepszych polskich wydawnictw, a także publikacje obcojęzyczne i słuchowiska. Z uwagi na brak miejsca, spotkania autorskie odbywają się tu bardzo rzadko.

Więcej informacji o miejscu TUTAJ

2. Księgarnia Dwie Siostry, Al. 3 Maja 2

Firmowa księgarnia jednego z czołowych polskich wydawnictw literatury dziecięcej usytuowana jest w narożnym lokalu przedwojennej kamienicy na warszawskim Powiślu. Znajdziemy tam przede wszystkim książki wydane przez Dwie Siostry, ale również inne dobre tytuły z konkurencyjnych wydawnictw dla dzieci. W ofercie także beletrystyka i literatura faktu dla dorosłych czytelników. Księgarnia składa się z dwóch niewielkich pomieszczeń, przytulnie zaaranżowanych i zachęcających do samodzielnego eksplorowania półek z książkami. To miejsce tworzą przede wszystkim ludzie księgarki, które mają wiedzę i pasję, a o książkach potrafią rozprawiać godzinami. Odbywają się tu także literacko-plastyczne warsztaty dla dzieci oraz spotkania z autorami i ilustratorami. W księgarni napijemy się dobrej kawy z ekspresu.

Więcej informacji o miejscu TUTAJ

3. Księgarnia Korekty, Al. Wyzwolenia 14

Przede wszystkim jest to „dorosła” księgarnia, stanowiąca zresztą jeden z kilku lokali sieci Bookszpan. Położona jest na tyłach placu Zbawiciela i zajmuje przestronny lokal, którego część zaaranżowano na kawiarnię. Dzieci mają tu dla siebie osobne, wypełnione kolorem pomieszczenie: mogą tu swobodnie buszować wśród książek, a w wyborze pomogą wykwalifikowani pracownicy. W ofercie klasyka, bestsellery i nowości. Korekty organizują spotkania autorskie i „książkowe” lekcje dla przedszkolaków.

Więcej informacji o miejscu TUTAJ

4. Księgarnia Badet, ul. St. Lentza 35a

Badet to urocza księgarnia z szerokim wyborem książek dla dzieci w różnym wieku: od maluchów po nastolatki). Mieszczą się w niej sale zabaw, w których odbywają się cykliczne zajęcia dla małych i dużych – oferta jest imponująca i warto sprawdzać aktualny grafik na stronie www księgarni. W Badecie organizowane są też czytanki dla dzieci i spotkania z autorami i rysownikami. Na miejscu można wypić kawę i jeść małe ciacho.

Więcej o tym miejscu TUTAJ

5. Księgarnia im. K. K. Baczyńskiego, ul. Żeromskiego 81

Ważne miejsce na mapie Bielan, działające od 1971 r. Ma swoich stałych bywalców i odwiedzają ją całe rodziny. Nie jest to księgarnia wyłącznie dziecięca, ale to właśnie takie miejsca sprawiają, że maluchy chcą obcować z książkami. Księgarnia ma świetną atmosferę, przepięknie zaaranżowane witryny i bardzo przytulne wnętrze. Jest kanapa, siedziska w oknach, kącik dla dzieci. Ale przede wszystkim są książki z najwyższej półki. Dział literatury dla dzieci i młodzieży jest również świetnie wyposażony. Do tego księgarze z pasją oraz możliwość wypicia dobrego espresso z tamtejszej kawiarence.

Więcej o tym miejscu TUTAJ

6. Czuły Barbarzyńca w Nowym, Madalińskiego 10/16

Klubokawiarnia Czuły Barbarzyńca na Dobrej to było miejsce kultowe, w którym bywać wypadało. Zamknięte z dnia na dzień w 2014, doczekało się nowej siedziby w gościnnej przestrzeni Teatru Nowego, po sąsiedzku z modną klubo-kawiarnią. Czuły Barbarzyńca to przede wszystkim doskonały wybór książek, również dla najmłodszych. W każdą niedzielę odbywają się tu Czułe Czytanki, czyli warsztaty dla maluchów, podczas których czytane są fragmenty wybranych książek, a lekturze towarzyszą zabawy plastyczne oraz rozmaite gry, zabawy i konkursy.

 

Więcej o tym miejscu TUTAJ

A czy Wy macie swoje ulubione księgarnie? Czy brakuje jakiegoś miejsca w naszym zestawieniu? Dajcie znać w komentarzach.

* * * * *

W ramach projektu Zmaluchem.pl promujemy miejsca przyjazne rodzinom z małymi dziećmi. Wszystkie pozycje, które znajdują się na naszej stronie, sprawdziłyśmy osobiście, sprawiedliwie oceniłyśmy pod katem dostępności, udogodnień i oferty dostosowanej dla rodziców z dziećmi. Obecnie działamy w Warszawie, ale docelowo planujemy zrecenzować pod tym kątem całą Polskę. Szukasz knajpki, restauracji, kina, basenu, które możesz bez skrepowania odwiedzić ze swoim dzieckiem? Zajrzyj na stronę www.zmaluchem.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!