Close

Nasze ulubione warszawskie księgarnie dla dzieci

Za nami Weekend Księgarń Kameralnych w Warszawie, a dziś świętujemy Światowy Dzień Książki. To doskonałe okazje, aby przyjrzeć się bliżej warszawskim księgarniom, zwłaszcza tym, które specjalizują się w literaturze dziecięcej.

Na mapie Warszawy znajdziemy wiele kameralnych księgarni z duszą. Z wieczorami autorskimi, czytankami dla maluchów, bajkowymi witrynami. Będących w  kontrze do bezdusznych, naszpikowanych gadżetami megastorów. Takich, w których spotkamy księgarzy z pasją i wiedzą. A przede wszystkich takich, które promują dobrą literaturę dla dzieci i dorosłych. Przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie księgarni dla najmłodszych, przetestowane przez nas i nasze dzieci.

1. Księgarnia Bullerbyn, ul. Chmielna 10

To malutka księgarnia ukryta w zacisznym skwerku przy ulicy Chmielnej. Sklepik promuje “dzieciństwo wśród książek” i robi to z dużą klasą i znawstwem. Do księgarni Bullerbyn wchodzi się jak do Krainy Czarów. Wąską przestrzeń wypełniają regały uginające się pod ciężarem książek, w witrynie sklepu zaaranżowano legowisko z poduszek, w którym dorośli i dzieci mogą się zasiedzieć z lekturą, a właściciele i sprzedawcy znają swój asortyment i potrafią doskonale doradzić. Znajdziemy tu wartościowe i lubiane pozycje najlepszych polskich wydawnictw, a także publikacje obcojęzyczne i słuchowiska. Z uwagi na brak miejsca, spotkania autorskie odbywają się tu bardzo rzadko.

Więcej informacji o miejscu TUTAJ

2. Księgarnia Dwie Siostry, Al. 3 Maja 2

Firmowa księgarnia jednego z czołowych polskich wydawnictw literatury dziecięcej usytuowana jest w narożnym lokalu przedwojennej kamienicy na warszawskim Powiślu. Znajdziemy tam przede wszystkim książki wydane przez Dwie Siostry, ale również inne dobre tytuły z konkurencyjnych wydawnictw dla dzieci. W ofercie także beletrystyka i literatura faktu dla dorosłych czytelników. Księgarnia składa się z dwóch niewielkich pomieszczeń, przytulnie zaaranżowanych i zachęcających do samodzielnego eksplorowania półek z książkami. To miejsce tworzą przede wszystkim ludzie – księgarki, które mają wiedzę i pasję, a o książkach potrafią rozprawiać godzinami. Odbywają się tu także literacko-plastyczne warsztaty dla dzieci oraz spotkania z autorami i ilustratorami. W księgarni napijemy się dobrej kawy z ekspresu.

Więcej informacji o miejscu TUTAJ

3. Księgarnia Korekty, Al. Wyzwolenia 14

Przede wszystkim jest to “dorosła” księgarnia, stanowiąca zresztą jeden z kilku lokali sieci Bookszpan. Położona jest na tyłach placu Zbawiciela i zajmuje przestronny lokal, którego część zaaranżowano na kawiarnię. Dzieci mają tu dla siebie osobne, wypełnione kolorem pomieszczenie: mogą tu swobodnie buszować wśród książek, a w wyborze pomogą wykwalifikowani pracownicy. W ofercie klasyka, bestsellery i nowości. Korekty organizują spotkania autorskie i “książkowe” lekcje dla przedszkolaków.

Więcej informacji o miejscu TUTAJ

4.Księgarnia Badet, ul. St. Lentza 35a

Badet to urocza księgarnia z szerokim wyborem książek dla dzieci w różnym wieku: od maluchów po nastolatki). Mieszczą się w niej sale zabaw, w których odbywają się cykliczne zajęcia dla małych i dużych – oferta jest imponująca i warto sprawdzać aktualny grafik na stronie www księgarni. W Badecie organizowane są też czytanki dla dzieci i spotkania z autorami i rysownikami. Na miejscu można wypić kawę i jeść małe ciacho.

Więcej o tym miejscu TUTAJ

5. Mała Buka,  Al. KEN 8

Ursynowska księgarnia Mała Buka jest świetnie zaopatrzona (klasyki i nowości z najwyższej półki) oraz przyciąga rodziców i dzieci bogatą ofertą warsztatową. Kalendarz księgarni jest gęsto zapełniony rozmaitymi zajęciami, czytankami, spotkaniami autorskimi, wydarzeniami tematycznymi, warsztatami literackimi, plastycznymi czy programistycznymi. Można tu zorganizować urodziny dla dziecka. Wnętrze jest pomysłowo zaaranżowane – z miejscami do czytania i kawiarenką oraz specjalne pomieszczenie warsztatowe.

Więcej o tym miejscu TUTAJ

6. Księgarnia im. K. K. Baczyńskiego, ul. Żeromskiego 81

Ważne miejsce na mapie Bielan, działające od 1971 r. Ma swoich stałych bywalców i odwiedzają ją całe rodziny. Nie jest to księgarnia wyłącznie dziecięca, ale to właśnie takie miejsca sprawiają, że maluchy chcą obcować z książkami. Księgarnia ma świetną atmosferę, przepięknie zaaranżowane witryny i bardzo przytulne wnętrze. Jest kanapa, siedziska w oknach, kącik dla dzieci. Ale przede wszystkim są książki z najwyższej półki. Dział literatury dla dzieci i młodzieży jest również świetnie wyposażony. Do tego księgarze z pasją oraz możliwość wypicia dobrego espresso z tamtejszej kawiarence.

Więcej o tym miejscu TUTAJ

7. Czuły Barbarzyńca w Nowym, Madalińskiego 10/16

Klubokawiarnia Czuły Barbarzyńca na Dobrej to było miejsce kultowe, w którym bywać wypadało. Zamknięte z dnia na dzień w 2014, doczekało się nowej siedziby w gościnnej przestrzeni nowego Teatru Nowego, po sąsiedzku z modną klubo-kawiarnią. Czuły Barbarzyńca to przede wszystkim doskonały wybór książek, również dla najmłodszych. W każdą niedzielę odbywają się tu “Czułe Czytanki”, czyli warsztaty dla maluchów, podczas których czytane są fragmenty wybranych książek, a lekturze towarzyszą zabawy plastyczne oraz rozmaite gry, zabawy i konkursy.

 

Więcej o tym miejscu TUTAJ

A czy Wy macie swoje ulubione księgarnie? Czy brakuje jakiegoś miejsca w naszym zestawieniu? Dajcie znać w komentarzach.

* * * * *

W ramach projektu Zmaluchem.pl promujemy miejsca przyjazne rodzinom z małymi dziećmi. Wszystkie pozycje, które znajdują się na naszej stronie, sprawdziłyśmy osobiście, sprawiedliwie oceniłyśmy pod katem dostępności, udogodnień i oferty dostosowanej dla rodziców z dziećmi. Obecnie działamy w Warszawie, ale docelowo planujemy zrecenzować pod tym kątem całą Polskę. Szukasz knajpki, restauracji, kina, basenu, które możesz bez skrepowania odwiedzić ze swoim dzieckiem? Zajrzyj na stronę www.zmaluchem.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!