Close
Polska Nieodległa

Polska Nieodległa

Czy może być lepszy pomysł na świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości niż poznawanie naszego kraju? Zwłaszcza poprzez odwiedzanie miejsc nieoczywistych, mniej popularnych, znajdujących się na peryferiach turystycznych szlaków, a jednocześnie będących piękną, ciekawą i najprawdziwszą wizytówką Polski?

Polska Nieodległa to genialna inicjatywa Towarzystwa Krajobraz – w sam raz na wakacje, idealna dla poszukiwaczy przygód i ciekawskich odkrywców nieznanych zakątków Polski. “Dzięki tym, którzy sto lat temu dążyli do odzyskania niepodległości, my możemy dziś swobodnie podróżować po kraju odkrywając jego lokalną kulturę i przyrodę. To świetny sposób, by świętować przywiązanie do Polski – różnorodnej, nieoczywistej, pełnej ciekawostek i urokliwych zakątków” – czytamy na stronie www.nieodlegla.pl.

W akcji może wziąć udział każdy, ale my szczególnie zachęcamy rodziców z małymi dziećmi, aby podjęli wyzwanie w ramach rodzinnych, wakacyjnych wycieczek. Na stronie www.nieodległa.pl znajdziecie mapę i listę proponowanych w ramach akcji wyczynów. Możecie na przykład dotrzeć do najniższego punktu w Tatrach, zamoczyć stopę w Pojezierzu Ursynowskim, zjeść oscypka na Monciaku lub zbudować piramidę nad kolbuszowkim Nilem. Wybierzcie cel podróży i ruszajcie na wycieczkę krajoznawczą. Na miejscu zróbcie zdjęcie i wyślijcie organizatorom albo wrzućcie je na Instagrama lub Facebooka z hasztagiem #PolskaNieodległa oraz hasztagiem z numerem wyczynu (np. #wyczyn12). Możecie również zaproponować jakieś miejsce w swojej okolicy, które warto wypromować w ramach akcji – dotrzyjcie do niego, zatknijcie polską flagę, zróbcie zdjęcie (z tagiem #PolskaNieodległa), podzielcie się swoim wyczynem w mediach społecznościowych i tym sposobem zachęcajcie innych do odwiedzenia waszej małej ojczyzny.

Polska jest piękna! Doceniajmy to. Schodźmy z utartych, turystycznych ścieżek, szukajmy lokalnych perełek krajoznawczych i w ten sposób wyrażajmy nasz patriotyzm.

Szczegóły akcji na stronie: www.nieodlegla.pl

Tekst:
Joanna Barczuk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!