Close

Rodziną na OFF Festival

OFF Festival, który w tym roku odbywa się między 3 a 5 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach, to porcja sporej muzycznej i kulturalnej zabawy, także dla rodziców z dziećmi. Jeśli chcecie się przekonać dlaczego warto się tam wybrać, to przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po festiwalu.

BILETY

Na OFF Festival dzieci do 10. roku życia wchodzą bezpłatnie! Bez opłat mogą korzystać również z pola namiotowego – opcja dla rodzin lubiących spać pod chmurką. Starsze muszą kupić pełny bilet. Link do biletów. 

DOJAZD

Przystanki autobusowe znajdują się ok. 200 m od terenu festiwalu. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą korzystać z parkingu przy ul. Lotnisko.

JEDZENIE

Osoby z dziećmi mogą wnieść na teren festiwalu jedzenie w zamkniętych opakowaniach. Czy dla maluszków możecie wnieść zarówno słoiczki, tubki i inne przysmaki, jak i wodę. Jednak organizatorzy OFF Festivalu zadbali o potrzebę zjedzenia czegoś również przez nieco starsze dzieci. Specjalnie dla nich, w strefie gastronomicznej, czekać będą dania z manu dziecięcego.

piaskOFFnica

Specjalna strefa dla rodzin z dziećmi oferuje w tym roku wiele atrakcji. Program przygotowany jest na wszystkie trzy dni OFF Festiwalu, a strefa czynna jest w godz. 15.00-20.30

dzieci na Off Festival

Szczegółowy program:

Piątek, 3 sierpnia

1. Zabawy ruchowe, tor ze snopów siana.
2. Piaskownica: robienie zamków, szukanie skarbów (np. małych słodyczy).
3. Festiwalowe malowanie włosów oraz malowanie twarzy w klimacie boho. Zmywalne tatuaże z motywami muzycznymi.
4. Malowanie dźwięków. Zabawa polegająca na słuchaniu fragmentów różnorodnych utworów muzycznych i próbie narysowania dźwięków na papierze. Powstałe w ten sposób prace ozdobią płot strefy.

17:30 do 19:30 warsztaty – OFFmonstery. Tworzenie festiwalowych potworów-maskotek ze słomy, ścinek tkanin, patyczków i sznurków.

Sobota, 4 sierpnia

1. Zabawy z woreczkami sensorycznymi: rzucanie do celu, gra w klasy, zabawa w szukanie, chodzenie z nimi na głowie, rzuty w dal itd.
2. Duże  kolorowanki z OFFowymi motywami muzycznymi.
3. Festiwalowe malowanie włosów oraz malowanie twarzy w klimacie boho. Zmywalne tatuaże z motywami muzycznymi.
4. Czytanie książek.

17:30 do 19:30 warsztaty – tworzenie instrumentów muzycznych. Dzwoneczki, kazoo, marakasy, fletnie. Tworzenie od podstaw lub z półproduktów + ozdabianie (każdy wedle własnego uznania i dostępnego czasu)

Niedziela, 5 sierpnia

1. Piaskownica: robienie zamków, szukanie skarbów (np. małych słodyczy).
2. Granie w gumę, w sznura, skakanka, gimnastyka, skoki na odległość.
3. Festiwalowe malowanie włosów oraz malowanie twarzy w klimacie boho. Zmywalne tatuaże z motywami muzycznymi.
4. Wyścig po torze z opon i snopów siana. Wyścigi w workach.

17:30 do 19:30 warsztaty – OFFowe pióropusze do założenia na głowę, wykonane z papieru, piór i tasiemek. Malowanie twarzy w stylu boho. Malowanie kamieni.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

O tym jak się przygotować na festiwal muzyczny pisaliśmy TU. Na OFF Festivalu słuchawki dla dzieci będą dostępne w sklepikach festiwalowych. Pamiętajcie, że na terenie festiwalu można płacić tylko bonami. Gotówkę na bony będzie można wymienić w specjalnych punktach.

TEŻ TAM BĘDZIEMY!

Na OFF Festival będziemy i my – Fundacja „Rodzic w mieście”. Będziemy szukać Was –  rock&roll’owych rodziców, którzy przyjechali na festiwal z dziećmi. Chcemy Was pokazać światu! Szukajcie i nas 🙂 Znak rozpoznawczy: dwójka dzieci, czarny wózek i plakietka z logo Fundacji!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!