Close
Najciekawsze wydarzenia Mikołajkowe w Warszawie

Najciekawsze wydarzenia Mikołajkowe w Warszawie

Mikołajki tuż tuż. Dla dzieci, ale też dla dorosłych, to magiczny czas. Spędźmy go wspólnie, ale aktywnie. Co powiecie na warsztaty układania wieńców świątecznych? A może mikołajki w teatrze, na koncercie smyczkowym albo z dziadkami w muzeum? A może szalona impreza w sali zabaw? Wybierzcie sami.

Teatr 6. Piętro, choć z założenia jest teatrem dla dorosłych, z okazji Mikołajek przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych.  W sobotę 8 grudnia, w godzinach 11:00-16:00, do teatru zawita Św. Mikołaj. Dzieci będą mogły samodzielnie wykonać bombki, pomalować buzie różnokolorowymi farbami, ale też wziąć udział w interesujących warsztatach z robotyki. Ponadto powstaną trzy strefy zabaw z LEGO, odpowiednio dla grupy wiekowej.

8 grudnia (sobota), godz. 11:00-16:00
Wydarzenie dla dzieci od lat 3. Wstęp bezpłatny. Szczegóły TU


Okęcka Sala Widowiskowa przygotowała  mikołajkową imprezę  „Harce Elfów Św. Mikołaja”.  Na dzieci będzie czekał klaun, Miś pluszowy Tedi, Angry Birds i wiele innych atrakcji. Dzieci będą uczestniczyły w pokazach akrobatycznych i żonglerskich.

8 grudnia (sobota) od 11:00
Impreza skierowana jest do dzieci od lat 3. Wstęp darmowy, ale za okazaniem zaproszenia, które będzie do odebrania 3 grudnia w godzinach 17:00-19:00 w Okęckiej Sali Widowiskowej. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły TU.


Dom Kultury Rembertów zaprasza na warsztaty rodzinne „Skąd się wzięły zwyczaje świąteczne”. Najmłodsi dowiedzą się m.in. skąd zwyczaj dawania prezentów, ubierania choinki czy gotowania wigilijnych dań. Co więcej, samodzielnie zrobią wieniec świąteczny i kalendarz adwentowy.

2 grudnia ( niedziela) w godzinach 11:00-13:15.
Dla dzieci powyżej 5 roku życia. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: warsztaty@fundacjaopus.pl . Szczegóły TU.


Muzeum Narodowe w Warszawie, w ramach cyklu „Sztuka dla wnuka”, zaprasza dziadków z wnuczkami w wieku 5-12 lat na spotkanie „Prawdziwa historia św. Mikołaja”. Będzie można dowiedzieć się, gdzie i kiedy żył nasz ulubiony święty, jakie imiona nosili Trzej Królowie i w jaki sposób historię Bożego Narodzenia ukazywali malarze i rzeźbiarze z różnych epok. Dzieci z dziadkami wykonają też świąteczne prace plastyczne.

11 grudnia (wtorek) o godz. 15:30.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Szczegóły TU.


Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na „Mikołajki jak z bajki” – warsztaty rodzinne, podczas których będzie można własnoręcznie wykonać prezent pod choinkę.

8 grudnia (sobota) w godzinach 11:30-12:30.
Wstęp: 10 zł za udział dziecka, dorosły opiekun uczestniczy za darmo. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty towarzyszą wystawie „Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem”. Szczegóły TU.


A może mikołajki na spektaklu teatralnym? Taki pomysł proponuje Fundacja Sto Pociech, która zaprasza na przedstawienie „Choinka. Teatrzyk Raz Dwa Trzy” z muzyką na żywo. Rodzinny spektakl o zwierzętach, które zimą nie mają łatwo. Plus akompaniament starodawnych instrumentów.

8 grudnia (sobota) w godzinach 16:30-17:30.
Wstęp: 20 zł. Zakup przez ekobilet.pl. Szczegóły TU.

Fundacja Sto Pociech zaprasza także na koncert muzyki klasycznej dla dorosłych i dzieci „Zimowy koncert na skrzypce i wiolonczelę”. Bach, Czajkowski i inni mistrzowie kompozycji zapewniają przedsmak świątecznych przyjemności.

16 grudnia (niedziela)
Bilety: 30 zł. Szczegóły TU.


Innym pomysłem na rodzinne mikołajki są jarmarki świąteczne.

11 grudnia w godz. 10.00-13.00 w Campus Warsaw będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Kiermasz świąteczny Mamy PREZENTują! Będzie to okazja do kupienia wyjątkowych prezentów jednocześnie wspierając biznesy mam. Wstęp bezpłatny, można przyjść z dzieckiem!


Polecamy szczególnie Boskie Targi Bożonarodzeniowe organizowane od ponad 2o lat w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Twórcy z całej Polski oraz z Ukrainy i Białorusi zaprezentują tradycyjne wyroby, rękodzieło i designerskie przedmioty inspirowane folklorem i naturą.

9 grudnia (niedziela)
Bilety: 10 zł (dorośli) / 6 zł (emeryci, studenci, dzieci powyżej 7. roku życia) / bezpłatnie (dzieci poniżej 7. roku życia).

Z kolei w Muzeum Azji i Pacyfiku organizuje Orientalny Bazar Świąteczny. To już kolejna edycja tego szczególnego wydarzenia, podczas którego zaprezentowane będą oryginalne, orientalne rękodzieło i słodycze, kawy i herbaty z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

8 grudnia (sobota). Wstęp wolny.


Jedną z ciekawszych propozycji na zabawę mikołajkową, zdecydowanie inną niż w innych sieciach sal zabaw, jest ta oferowana przez salę zabaw Fikołki w centrum handlowo-usługowym ALTO Wilanów. Pozytywny opis sali i jej ofertę znajdziecie na naszej stronie www.zmaluchem.pl, tu zaś przedstawimy Wam bogaty program atrakcji mikołajkowych. I co ważne – bezpłatnych atrakcji!
Już od 12.00, przez godzinę będzie można nauczyć się zimowego układu tanecznego, a zaraz po tym, o godz. 13.00, nastąpi wielka śnieżyca połączona z zabawą z balonami! Po nauce choreografii i śnieżycowym szaleństwie, będzie można wyciszyć się i między godziną 13.00 a 17.00 wziąć udział w warsztatach rękodzieła organizowanych przez Centrum Kultury Wilanów i przygotować własne ozdoby świąteczne z gliny i papieru oraz ozdobić bożonarodzeniowe pierniczki.

Na takiej imprezie nie może oczywiście zabraknąć wizyty św. Mikołaja (godz.13.30), po której nastąpi koło fortuny z losowaniem nagród. I to dopiero połowa atrakcji, gdyż do końca trwania imprezy dzieci będą mogły jeszcze wybudować igloo oraz wziąć udział w bitwie na śnieżki, wymalować twarze oraz zrobić brokatowe tatuaże, poczęstować się watą cukrową i nauczyć się formować baloniki na dowolne kształty i zwierzątka. Zwieńczeniem całego popołudnia będzie tajemnicze Magiczne Show, szczegółów którego nie zdradzamy, bo zdecydowanie warto przyjść i zobaczyć na własne oczy.
Partnerami całej akcji są również National Geographic Kids Polska, Alexander Toys i HARBIO Polska, więc możemy się spodziewać imprezy na wysokim poziomie.

Gdzie: ALTO Wilanów, Al. Rzeczypospolitej 14, 02-972, Warszawa

Kiedy: Niedziela, 9 Grudnia 2018, o 12.00 – 18.00

Cena: Bezpłatne

Szczegóły TU.

 

mikołaj fikołki


Gdy już minie szał spotkań z Panem z długą, białą brodą albo szukamy innego typu wydarzeń… Z taką propozycją wychodzi Music Baby Art Warszawa. To pełen profesjonalistów zespół muzyków, którzy swoją miłością do muzyki chcą zarażać już najmłodsze dzieciaki. Posługują się metodą Gordona (tzw. gordonki) w prowadzeniu zajęć umuzykalniających i właśnie taki charakter będzie miało organizowane przez nich wydarzenie pt. „Świąteczne Koncertowanie dla niemowląt i dzieci do lat 6”. Spotkanie będzie miało miejsce na Saskiej Kępie w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2, które na co dzień organizuje bezpłatnie i kreatywnie zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Koncert, który odbędzie się 15 grudnia, będzie bazował na wspólnym muzykowaniu z wykorzystaniem kolęd, pastorałek oraz popularnych zimowych utworów śpiewanych w dwugłosie oraz z użyciem żywych instrumentów – pianina i kontrabasu! Organizatorzy obiecują dużo świetnej zabawy, gdyż dodatkowo na uczestników będą czekały liczne niespodzianki pojawiające się w czasie koncertowania. Całość to interaktywna zabawa, rodzice nie siedzą w kącie! Wszyscy uczestnicy (siedząc na podłodze) współtworzą wydarzenie, wspólnie śpiewając i grając na instrumentach wraz z Prowadzącymi. Dzięki temu będzie można stworzyć prawdziwą świąteczną atmosferę wynikającą ze wspólnego spędzania czasu wśród radosnej i rozwijającej zabawy.

Gdzie: Ognisko Pracy Pozaszkolnej, ul. Alfreda Nobla 18/26, Warszawa (wejście od ul. Saskiej)

Kiedy: 15 grudnia 2018 (sobota), godz. 10.00 lub godz. 12.00 (do wyboru)

Cena: 35 zł/ osoba (każdy słuchacz, bez względu na wiek). Wyłącznie w formie przedsprzedaży, liczba miejsc ograniczona. Kontakt w celu nabycia biletów: www.facebook.com/musicbabyart, mail: info@musicbabyart.pl, tel. 793 312 500

music baby art

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!