Close
Zima w mieście – gdzie w Warszawie spędzić ferie

Zima w mieście – gdzie w Warszawie spędzić ferie

Zima. Ferie. Ale czy koniecznie na nartach? Czy koniecznie wyjazdowo? Co z rodzicami i z dziećmi w mieście? Bez obaw – jest mnóstwo opcji, na które można zdecydować się będąc w Warszawie i spędzić ten czas aktywnie, kreatywnie i rozwojowo!

Akademia Surfingu i Deskorolki na Zimowym Narodowym

PGE NARODOWY, al. Ks. J. Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa

Bez poczucia winy, że w tym czasie dziecko może powinno szkolić się w niełatwej sztuce jazdy na nartach, możemy posłać je na naukę jazdy na deskorolce, która w formie gier i zabaw odbywa się w środowisku nie wymagającym rywalizacji, co pozwoli nabyć siły, równowagi i szybkości.

Zajęcia, już dzięki samej lokalizacji na Stadionie Narodowym, uzyskują wyjątkową aurę. Pod okiem Mistrzów Polski Surfingu i Deskorolki dzieci będą uczestniczyły w zajęciach i treningach na skateparku, a w czasie pomiędzy nauką jazdy, będą mogły korzystać z innych atrakcji Zimowego Narodowego: lodowiska, górki lodowej oraz ze strefy Akademii na poziomie -2. Jeśli rodzice dzieci wyrażą chęć i zgodę, dzieci będą miały możliwość zajęć dodatkowych na basenie Warszawskiego Uniwesytetu Medycznego przy ul. Trojdena. W programie przewidziany jest również czas na naukę na wyjątkowej desce typu SURFSKATE, która pozwala łączyć w sobie technikę jazdy na deskorolce oraz na desce surfingowej. Uczestnicy poznają jej budowę, składanie, będą ćwiczyć motorykę i równowagę. Organizowane będą wyścigi deskorolkowe, jazda na fali oraz skakanie na linach. Dzieci będą mogły również czerpać inspirację z pokazów jazdy wyczynowej instruktorów.

Obawiasz się, że Twoje dziecko sobie nie poradzi lub nie miało wcześniej styczności z deskorolką? Bez obaw, grupy podzielone będą według umiejętności uczestników oraz wieku. Nie macie sprzętu? Każdy dostanie na miejscu deskorolkę, kask i ochraniacze (oczywiście, można wziąć własny sprzęt). Zajęcia prowadzone będą przez min. 2 instruktorów Akademii Surfingu i Deskorolki.

W programie ferii przewidziany jest jeden ciepły posiłek (lunch, 12.00 – 13.00) serwowany na terenie Zimowego Narodowego, zapewniona też będzie woda i ciepła herbata do picia. Dzieci mogą przynosić i spożywać własne posiłki, przekąski i napoje. Oraz wyposażyć się w wygodne, sportowe buty.

Terminy: TERMIN 1: 28.01-1.02, TERMIN 2: 4.02-8.02
Czas trwania zajęć: Poniedziałek – piątek w godz. 9.00 – 16.00

Wiek dzieci: 6 – 14 lat

CENA za 1 turnus: 650 zł.

UWAGA:
Organizator ma prawo odwołać turnus na 7 dni przed jego rozpoczęciem w przypadku małej liczby chętnych uczestników. Minimalna liczba uczestników turnusu – 8 osób. Max. liczba uczestników – 12 osób.
Rezerwując miejsce należy wpłacić 100 zł zaliczki.
adres e-mail: fundacja5live@gmail.com
telefon: 731-553-335

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1236213049899798/

Strona organizatora: https://akademiasurfingu.com.pl/

 


 

PółZimowisko w Figlach 

FIGLE sala sportu i zabawy dla dzieci i rodziców  – Tarchomin, ul. Odkryta 64, 03-140 Warszawa

W sali sportu i zabawy Figle na Tarchominie – miejscu stworzonym przez dwie mamy oraz ich dzieci! – znajdziemy bardzo ciekawą ofertę ferii zimowych. Dużo ruchu na zmianę z kreatywnymi zajęciami nie pozwoli żadnemu dziecku nudzić się w tym czasie. Codziennie od 7.30 do godz. 17.00 zapewniona jest rodzinna opieka, 3 posiłki, ubezpieczenie NNW oraz każdego dnia warsztaty i inne atrakcje: etiudy teatralne, zumba, mega gry planszowe, doświadczenia naukowe, zabawy sensoryczne („zabawa z sensem”), warsztaty DIY (Do It Yourself), kino młodego krytyka. Nie zabraknie świeżego powietrza – każdego dnia (bez względu na pogodę) zaplanowane jest wyjście do lasu, na plac zabaw oraz do parku, który przynależy do sali FIGLE i jest dużym, ogrodzonym, zielonym terenem – idealnym na bitwy śnieżne, zabawy terenowe czy podchody. W programie zaplanowana jest również swobodna zabawa dzieci pod czujnym okiem wychowawcy. Na koniec każdy z uczestników turnusów otrzyma dyplom oraz niespodziankę.

Terminy: I TURNUS: 28 stycznia – 1 lutego 2019, II TURNUS: 4 lutego – 8 lutego 2019

Zajęcia od 7.30 do 17.00

Wiek: od 6 lat

Koszt:

Koszt turnusu 5-dniowego wraz z pełnym wyżywieniem: 390 zł
Pobyt dziecka do godz. 12.00, bez obiadu/ 5 dni: 300 zł
Pojedyncze, całodzienne, pół-zimowsko, z obiadem: 130 zł za jeden dzień

Przewidziane są również rabaty dla rodzeństw, przy przedłużeniu na kolejny turnus lub gdy zachęci się przyjaciół do przyjścia wraz z nami.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/283471769022213/

Strona organizatora: https://www.figle.net


Podróżnicze półkolonie w Chop Chop Cafe

Chop Chop Cafe, Wilanów, ul. Branickiego 16, 02-972, Warszawa

A jeśli ferie nie na sportowo a… kulinarnie i podróżniczo? Taką propozycję ma dla nas tajska lodziarnia Chop Chop Cafe na Wilanowie.

To miejsce, do którego zdecydowanie warto wybrać się i poza specjalnymi wydarzeniami: w pięknym wnętrzu zjemy tajskie lody ze składników, które same wybraliśmy i które wytworzone zostały na naszych oczach. Wypoczniemy w wygodnych fotelach, a w tym czasie dzieci bawić się będą w osobnej sali zabaw (pełną recenzję lokalu znajdziesz również na www.zmaluchem.pl).

Oferta podróżniczo-kulinarnych półkolonii zimowych w tej tajskiej lodziarni z pewnością zasługuje na uwagę: wyjątkowe dwa tygodnie, podczas których dzieci będą miały okazję zapoznać się z kuchnią z wybranych krajów całego świata, poznać ich zwyczaje i języki! Na każdy dzień zaplanowane jest spotkanie z innym państwem: Tajlandia, Włochy, Grecja, Japonia, Hiszpania, USA, Meksyk, Francja, Niemcy… Oprócz poznawania nowych kultur, dzieci będą miały zapewnione zabawy ruchowe, plastyczne i muzyczne. Każdego dnia zjedzą wspólne posiłki: drugie śniadanie, obiad, podwieczorek a w międzyczasie zaplanowane są zabawy integracyjne oraz edukacyjne, prezentujące dany kraj. Brzmi ekscytująco, a obsługa zapewnia, że zajmie się dziećmi profesjonalnie i z fantazją. 

Terminy: I TYDZIEŃ: 28 stycznia – 1 lutego 2019, II TYDZIEŃ: 4 lutego – 8 lutego

Zajęcia odbywają się między 9.00 a 16.00 (poniedziałek – piątek)

Wiek: 3 – 8 lat 

Cennik: 

1 dzień/1 dziecko – 150 zł
1 tydzień (5 dni)/ 1 dziecko – 650 zł
2 tygodnie (10 dni)/ 1 dziecko – 1200 zł

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1511942165617401/

Strona organizatora: www.chopchopcafe.pl

Kontakt w sprawie szczegółów oferty i rezerwacji: warsztaty@chopchopcafe.pl lub telefon 570 244 400, 

Obowiązuje również przedpłata wysyłana na konto: 63 1910 1048 2752 7910 6035 0001


Kulinarne draki, czyli półkolonie kulinarne pełne smaku, zabawy i ruchu

Little Chef, ul. Tadeusza Rejtana 15, 02-516 Warszawa

Nauka gotowania w profesjonalnej kuchni połączona ze świetną zabawą? To zdecydowanie porywająca opcja na ferie zimowe w mieście. Little Chef to niesamowita, pierwsza w Polsce, profesjonalna szkoła gotowania dla dzieci, mieszcząca się na Mokotowie, która oprócz rozwijania zdolności kulinarnych dzieci, uczy o tym jak zdrowo gotować i jeść. Dzieci będą miały okazję poznać tu tajniki kuchni całego świata, poznać przyprawy i nowe smaki, odkryć czym jest sezonowość kuchni oraz poznać zasady savoir-vivre’u. Rozwinąć wyobraźnię, poszerzyć horyzonty. Umiejętność gotowania da dziecku poczucie wpływu na swoją rzeczywistość, bycia pewniejszym siebie i samodzielnym. W jasnych, kolorowych i przestronnych wnętrzach kuchni Little Chef dzieci z pewnością obudzą w sobie pasję do tego pięknego fachu, jakim jest gotowanie.

W czasie półkolonii dzieci będą zgłębiać kulinarne draki: walki o przyprawy, zaobserwują buzujące drożdże, poznają kulinarne wietnamskie swary Północy z Południem… Będą tropić źródła pierogów oraz rozwiązywać kulinarne sprawy kryminalne! Będą w większości jadły posiłki samodzielnie przez siebie przygotowane (śniadania, lunch, obiady), poznają przy tym słynne potrawy z całego świata. Spotkają się z ekspertami kulinarnymi, będą wychodzić na wycieczki, grać w planszówki, dużo ruszać się, cieszyć zimą i oczywiście duużo gotować. Każdy z uczestników otrzyma fartuch ze swoim imieniem oraz przepisy z całego tygodnia.

 To idealne miejsce dla tych, którzy jeszcze nigdy nie próbowali samodzielnego gotowania, jak i dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności ucząc się od profesjonalistów.

TERMINY: I turnus: 28.01-01.02.2019, II turnus: 4-8.02.2019

Wiek: 8 – 13 lat
Opieka między 9:00 a 17:00

CENA: 1300 zł (zniżka 50 zł dla powracających klientów oraz przy zapisie dwojga dzieci -powracające rodzeństwo:  – 100 zł).
Gwarancją miejsca jest zapis przez system rezerwacyjny: https://littlechef-warszawa-cms.efitness.com.pl/kalendarz-zajec?day=28-01-2019 i wpłata zadatku w wysokości 500 zł.

Zapisy i informacje: littlechef@littlechef.pl, 531 78 00 78

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/506824653140472/

Strona organizatora: http://littlechef.pl/


Szkoła Językowa Simon Says – Półkolonia Zimowa 

Ursynów: ul. W. Małcużyńskiego 5, 02-793 Warszawa oraz filia: ul. Warchałowskiego 6, 02-776 Warszawa
Bemowo: ul. Puszczy Solskiej 4, 01-390 Warszawa

Kolejną wspaniałą propozycją na ferie w dużym mieście są takie, w trakcie których dzieciaki zanurzą się w świat języka angielskiego. Szkoła Językowa Simon Says na warszawskim Ursynowie i Bemowie oferuje bezpieczne miejsce dla Waszych pociech, pod okiem doświadczonych lektorów oraz instruktorów, prowadzących ferie według autorskiego programu przygotowanego specjalnie na ten czas. Ofertę sprawdziło w poprzednich latach grono wymagających rodziców, a same półkolonie uwielbiane są przez dzieci w nich uczestniczące. Może warto sprawdzić samemu?

Ferie przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat lubiących różnorodną i aktywną zabawę. Program przewiduje zajęcia artystyczne (dialogi teatralne, śpiew, żywą akcję i naturalny, swobodny sposób przyswajania języka obcego), plastyczne, taneczne, rekreacyjno-sportowe (gry terenowe typu Scavenger Hunt, olimpiada sportowa, podchody, piłka nożna, gry Milionerzy, Mam Talent)… a to wszystko w towarzystwie języka angielskiego. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w eksperymentach fizycznych, chemicznych i przyrodniczych. Nakręcą również filmy i poszerzą swoją wiedzę o różnych kulturach. W harmonogramie ferii znalazły się również warsztaty CLUBS – codzienne projekty językowe o różnorodnej tematyce i formie, dzięki którym dzieci rozwiną swoje zainteresowania, będą eksperymentować i kreatywnie szlifować swój angielski (MUSIC CLUB, DRAMA CLUB, SCIENCE CLUB, ART CLUB, GAMES CLUB).

Twoje dziecko nie lubi języka angielskiego? To może być to miejsce, w którym dzięki odpowiedniej motywacji, kreatywności i świetnej zabawie, zmieni swoje podejście, a nauka będzie szła łatwiej. Dzięki codziennej, półtoragodzinnej dawce konwersacji, gier językowych i konkursów, będzie miało szanse rozwinąć wszystkie sprawności językowe. Naturalny i żywy kontakt z językiem angielskim pozwoli znacznie poszerzyć słownictwo i przełamać barierę językową.

Szkoła Językowa zapewnia pełne wyżywienie (drugie śniadanie, przekąska, obiad, podwieczorek oraz napoje), pracę w niewielkich (max. 12 osobowych) grupach z podziałem wiekowym oraz pamiątkowe zdjęcia dla wszystkich uczestników półkolonii.

Wiek: 5 – 11 lat z podziałem na grupy wiekowe.
Ursynów: maksymalnie 25 uczestników na turnusie z podziałem na grupy wiekowe.
Bemowo: maksymalnie 12 uczestników na turnusie.
Dzieci mogą być przyprowadzane od godziny 8:00, a odbierane najpóźniej o godzinie 17:30
(zajęcia trwają od godziny 9:00 do 16:45).

CENA: Turnus pięciodniowy z wyżywieniem 680 PLN

ZNIŻKI: Turnus pięciodniowy z wyżywieniem 630 PLN (dla uczniów szkoły SIMON SAYS, dla rodzeństw). Ilość miejsc ograniczona.

Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/780089255655663/

Strona organizatora: https://www.simonsays.pl


Ferie zimowe w warszawskich domach i ośrodkach kultury

Tatr „Młyn”

Zimowisko teatralne „MŁYN W POLSKIM”, czyli teatralne półkolonie zimowe.

Termin: 28.01-1.02.2019. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00.
Wiek: 8-13 lat
Liczba miejsc: do 21; decyduje kolejność zgłoszeń, zapisy: info@mlyn.pl
Koszt: 500 zł za dziecko za turnus, zniżka dla rodzeństw 10 procent.
Miejsce: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana, ul. Karasia 2, Warszawa.

 

 

 

 


 

Dom Kultury Włochy 

DK Włochy na ul. Chrobrego 27 zaprasza na bezpłatne ferie w mieście. Atrakcji mnóstwo: zajęcia z ceramiki, zajęcia plastyczne i zajęcia tańca towarzyskiego. Wszystko od 28 stycznia do 10 lutego. Więcej informacji pod mailem dkw@dkwlochy.pl.

Ul. Chrobrego 27

 

 

 

 

 


 

Artystyczny Dom Animacji

Przez cały okres trwania ferii ADA zaprasza dzieci na szereg atrakcji. W programie m.in. kino, zajęcia w pracowni ceramicznej, zajęcia muzyczno-wokalne, zajęcia z emisji głosu i dykcji.  Więcej informacji na www.dkwlochy.pl .

Ul. Chrościckiego 14

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ośrodek Kultury ARSUS w dzielnicy Ursus 

Ośrodek Kultury ARSUS przygotował projekcje filmów dla najmłodszych oraz zimowe warsztaty teatralne 30 stycznia i 6 lutego dla dzieci powyżej 10 roku życia. 

Ul. Traktorzystów 14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dom Kultury Kolorowa

DK Kolorowa zaprasza dzieci na warsztaty kulturoznawcze, warsztaty ceramiczne i plastyczne.

Ul. Sosnkowskiego 16


Dom Kultury Miś

DK Miś proponuje w ramach spędzenia ferii w mieście warsztaty plastyczne oraz kurs o zasadach pierwszej pomocy.

Ul. Traktorzystów 20


Służewski Dom Kultury

W ramach akcji Zima w Mieście Służewski Dom Kultury przygotował ciekawą propozycję – Dziecięcy Ogrody Muzyczne. W dniach 28-31 stycznia o godzinie 9:30 i 11:00 będą odbywały się koncerty dla dzieci w wieku 5-10 lat. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: https://sdk.waw.pl/ .

Ul. Jana Sebastiana Bacha 16

 

 

 


Bemowskie Centrum Kultury

Dla dzieci w wieku 10-14 lat Bemowskie Centrum Kultury przygotowało warsztaty z filmu animowanego. Koszt 200 zł. Zapisy: ewa.swietlik@bemowskie.pl       

Ul. Górczewska 1    

 

 

 

 


Dom Kultury KADR

Dom kultury KADR przygotował bardzo bogaty program na ferie z uwzględnieniem wieku i zainteresowania uczestników. Każdy znajdzie coś dla siebie: dla dzieci 7-9 lat są zajęcia z programowania i robotyki, z akrobatyki, z breakdance i z capoiera. Dla starszych- 10-13 lat KADR ma do wyboru Street Art., Było Sobie Miasto, breakdance i robotykę. Szczegółowy program i zapisy , Ul. Gintrowskiego 32


Dom Kultury Stokłosy 

W ramach akcji Zima w Mieście, Dom Kultury Stokłosy zaprasza najmłodszych na warsztaty plastyczne  (dzieci 6-12 lat) i warsztaty teatralne (dzieci 6-15 lat). Zapisy http://www.stoklosy.art.pl/ 

Ul. Lachmana 5

 

 

 

 

 

 

 

 


Kino PRAHA

Kino Praha od 28 stycznia do 10 lutego zaprasza dzieci na ferie z bajką. Po seansie odbywać będą się warsztaty i animacje. Konieczne zapisy, ilość miejsc ograniczona

http://www.kinopraha.pl/cykl/ferie-zimowe-2019

ul. Jagiellońska 26


Wawerskie Centrum Kultury 

Wawerskie Centrum Kultury proponuje dzieciom w wieku 8-15 lat warsztaty kulinarne i artystyczne. W planie m.in. faworki, ozdoby zimowe czy pączki serowe. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Koszt 10 zł/warsztat. Zapisy http://www.wck-wawer.pl/aleksandrow/index .

Ul. Włókiennicza 54

 

 


Biblioteka na Żytniej

Dzieci od 6 do 12 lat mogą skorzystać z ciekawej oferty biblioteki na Żytniej. W programie m.in. warsztaty literacko-plastyczne, turniej ping-ponga, joga dla dzieci czy karaoke. Jest w czym wybierać! I wszystko bezpłatnie. Więcej informacji: https://www.bpwola.waw.pl/zytnia-2/ 

Ul. Żytnia 64

 


Biblioteka na Chłodnej  

Ferie w bibliotece na ul. Chłodnej zapraszają dzieci od 3 do 13 lat. Na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne, warsztaty muzyczne, turniej gier planszowych, warsztaty literackie. Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/2347545302142339/ 

Ul. Chłodna 11

 


Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Dla nieco starszych dzieci (13-19 lat) SCEK przygotował na okres ferii Otwartą Pracownię Animacji. Każdy z uczestników będzie miał okazję zrealizować swój własny poklatkowy film! Zapisy info@scek.pl . 

 

 


Księgarnia Dwie Siostry 

Zaproszenie dla dzieci w wieku 7–10 lat na cykl kosmicznych warsztatów teoretyczno-plastycznych inspirowanych książką Tu jesteśmy Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz Planetarium Ramana Prinji z ilustracjami Chrisa Wormella.
Spotkania poprowadzi Oskar Wojtynowski, popularyzator nauki, animator i trener z Centrum Nauki Kopernik. Ostatniego dnia odbędą się autorskie warsztaty ALEKSANDRY I DANIELA MIZIELIŃSKICH.
Na warsztatach dzieci będą zgłębiać tajniki kosmosu. Poznają fascynujące fakty z życia gwiazd i planet, spróbują nawiązać kontakt z pozaziemską cywilizacją, przygotują się do zawodu astronauty i zbudują międzynarodową stację kosmiczną!
Więcej informacji tutaj: http://bit.ly/KOSMICZNA_ZIMA

Al. 3 Maja 2/153


Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła 

Zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty podróżniczo-kulinarne oraz etnograficzno-plastyczne, zaś w filii Domu Kultury – ODT Pogodna – na warsztaty animacji filmowej, warsztaty teatralne i taneczne oraz historię sztuki dla dzieci.

Zgłoszenia pod numerem telefonu: 22 773 55 99 lub 22 42737 74

ul. Starzyńskiego 21 (Filia Domu Kultury: ul. Jana Pawła II 25)


Dom Kultury Rembertów

Dla dzieci w wieku 7 – 14 lat DK Rembertów przygotował ofertę, w której znajdziemy: tenis stołowy, warsztaty plastyczne i taneczne, warsztat rozwoju kreatywności, naukę języka rosyjskiego i włoskiego od podstaw, warsztaty logicznego myślenia, warsztaty kroju i szycia wraz z pokazem mody, warsztaty kulinarne, fotograficzne i wokalne. Ale to nie wszystko – na sam koniec odbędzie się bal karnawałowy oraz rozdanie dyplomów.

Zgłoszenia pod numerem telefonu:  22 611 96 87

Al. Komandosów 8

 

Polecają autorki: Ada Rejch i Dorota Belina


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!