Close
Adaptacja przedszkolna ze słonikiem

Adaptacja przedszkolna ze słonikiem

Przedszkole to bardzo ważny etap w życiu naszego dziecka – nieznane miejsce, gdzie nie ma rodziców, są za to nowe twarze i nowe zwyczaje. Niekiedy adaptacja przedszkolna bywa trudna. Dziecko musi stawić czoła wielu wyzwaniom. Na szczęście Fundacja Artystyczna Młyn nagrała audiobook jednoznacznie zatytułowany: „Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola”, którego celem jest zmniejszenie stresu przedszkolnego. Słuchowisko podzielone zostało na trzy części, z których każda jest opowieścią o zwyczajach i codziennym życiu przedszkolaków. Maluch zapoznaje się z takimi pojęciami, jak „układamy nogi na kokardkę” czy „ustawiamy się w kolejkę”. Najlepszym recenzentem słuchowiska może być dwuletni Jaś, który przez całe 29 minut (tyle trwa audiobook) siedział na kanapie uważnie wsłuchany. Potem jeszcze przez dwa dni opowiadał o słoniku i innych przedszkolakach!

Za scenariusz audiobooka „Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola” odpowiada Zuzanna Fijewska-Malesza. To Jej ciepły głos wprowadza nas w świat przedszkola. Teksty piosenek napisała Natalia Fijewska-Zdanowska, a całość wyreżyserował Jarosław Boberek. Piosenki, których podczas słuchowiska nie brakuje, śpiewają Agata Kołodziejczyk i Zuzanna Fijewska-Malesza. Co ważne, słuchowisko powstało w konsultacji z pedagogami przedszkolnymi, jest więc dostosowane do wieku i możliwości odbiorczych przedszkolaków. Będzie idealnym pierwszym audiobookiem naszego dziecka – można go słuchać wszędzie: podczas długiej (lub krótkiej) podróży, podczas zabawy czy przed snem.

Fundacja „Rodzic w mieście” objęła audiobook patronatem.

Słuchowisko znajdziecie w Audiotece pod TYM linkiem.

Współpraca Fundacji z Teatru Młyn trwa już od dłuższego czasu. O innych spektaklach pod naszym patronatem przeczytacie TU .

Dorota Belina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!