Close
Wielkanocne warsztaty w Warszawie, 6-7 kwietnia 2019
wielkanoc

Wielkanocne warsztaty w Warszawie, 6-7 kwietnia 2019

Pojawienie się pierwszych wydarzeń wielkanocnych w różnych miejsach Warszawy zwiastuje nam, że Święta tuż, tuż! Zbliżający się weekend to zatem okazja do kreatywnego spędzenia czasu z rodziną i uzupełnienia zasobów ozdób świątecznych w naszych domach. Wybierzcie coś dla siebie!

Wielkanocne Warsztaty Rękodzieła w Soho Factory

6 kwietnia, sobota, od 11.00 – 17.00, ul. Mińska 25, 03-808, Praga, Warszawa (hala 19)

Organizatorzy Yareal, SOHO by Yareal, Stowarzyszenie Artanimacje oraz partner wydarzenia Teatr Soho zapraszają na warsztaty wielkanocne przeznaczone dla uczestników w każdym wieku, a zatem również dla dzieci i ich rodziców. Podczas warsztatów, pod okiem doświadczonych ludowych twórców, będzie można wykonać malowane woskiem batikowe pisanki, palmy z bibułkowych kwiatów, pająki ze słomy i bibuły, wianki z materiałowych kwiatów, czy też wiosenne stroiki z naturalnych kwiatów i gałązek.
Miłym akcentem, który będzie czekać na uczestników tego wydarzenia, będzie kawiarenka z pysznymi domowymi ciastami i drobnymi przekąskami.
Warsztatom towarzyszyć będzie kiermasz wyrobów zaproszonych twórców. Znajdziemy tam pisanki, pająki i stroiki.

Każdy warsztat jest w innej cenie (lista poniżej), zapewnione są materiały oraz narzędzia. Na wybrane warsztaty obowiązują zapisy mailowe: praktyki.artanimacje@gmail.com oraz przedpłata na konto (dane na stronie www.artanimacje.pl).

PROGRAM

Tomasz Krajewski, twórca ludowy, Lublin (o twórcy: klik):
warsztat z malowania woskiem wielobarwnych pisanek batikowych (godz. 11-13, 30 zł/os) lub warsztat z wykonywania pająków ludowych ze słomy (godz. 14 – 16, 30 zł/os).

Beata Rokicka, twórczyni ludowa, Nieborów (o twórcy: klik):
warsztat z wykonywania łowickich pająków tarczowych, ozdobionych bibułowymi pomponami (godz. 11 – 14, 45 zł/os) lub warsztat robienia palemek wielkanocnych z bibuły i naturalnych gałązek (godz. 15 – 17, 30zł/os).

Marcin Gładki, stylista, dekorator, bukieciarz z Warszawy (o twórcy: klik)
warsztat stroików wielkanocnych z naturalnych gałązek i kwiatów (godz. 11 -12.30, 35 zł/os) lub warsztat z wykonywania wianków na głowę z kwiatów materiałowych (godz. 13.00 – 14.30, 35 zł/os).

Więcej informacji: www.sohofactory.pl , www.artanimacje.pl

rękodzieło wielkanocne (artanimacje.pl)
kobiety podczas warsztatów wielkanocnych (artanimacje.pl)

Wielkanocna palma – zrób to sam! W Klubokawiarni Itepe na Pradze Południe

sobota 6 kwietnia, 11.00 – 13.00, al. Stanów Zjednoczonych 67, Warszawa

Nowa na mapie Warszawy klubokawiarnia dla dzieci i rodziców organizuje swoje pierwsze warsztaty wielkanocne – w tym miejscu mamy okazję samodzielnie wykonać palmy w stylu kurpiowskim, a poprowadzi je pochodząca właśnie z Kurpiów Joanna Zarzycka. Na miejscu z pewnością będziemy mieli okazję napić się pysznej kawy, a dzieci skorzystają z przestronnej i ciekawej sali zabaw (szerszy opis miejsca znajdziecie na stronie www.zmaluchem.pl).
Na warsztaty zaproszone są dzieci od lat 3 z rodzicami, starsze dzieci oraz dorośli. Aby dla nikogo nie zabrakło materiałów należy zgłosić chęć udziału pod adresem: itepe.cafe@gmail.com. Koszt to jedyne 5 zł od osoby. Warto! Więcej informacji w wydarzeniu: TU

zdjęcie palm wielkanocnych by:
newsweek.pl
zdjęcie: newsweek.pl

Wielkanocne dwa spotkania w Wawerskim Centrum Kultury (Filia Radość)
ul. Powojowa 2, 04-860 Warszawa

wtorek, 9 kwietnia, od 18.00 do 20.00

W tym dniu spotkanie warsztatowe będzie dotyczyło rysunku tworzenia unikalnych ozdób wielkanocnych. Poprowadzi je pani Iwona Jończyk. Takie zajęcia umożliwią zapoznanie z nową techniką twórczą, to także nauka właściwego użycia materiałów.
Wstęp 25 zł/os.

czwartek, 11 kwietnia, od 18.30 do 20.00

Wielkanocne Spotkanie Sąsiedzkie. Degustacja potraw wielkanocnych przyniesionych przez Sąsiadów. Prezentacja znanych i nieznanych ziół, porady jak je stosować. Spotkanie poprowadzi Ewa Biernacka.
Wstęp wolny, jednak organizatorzy proszą o przyniesienie dowolnej potrawy świątecznej w symbolicznej ilości. Na spotkaniu mile widziane są również dzieci.

Więcej informacji TU i TU

plakat warsztaty wielkanocne w WCK
Plakat wydarzenia wielkanocnego w WCK Radość
Plakat drugiego wydarzenia wielkanocnego w WCK Radość

Najstarsze targi wielkanocne w Warszawie w Państwowym Muzeum Etnograficznym

7 kwietnia (niedziela), godz. 10.00 – 17.00, ul. Kredytowa 1, Warszawa

Targi te organizowane są już od prawie 30 lat i stanowią niepowtarzalną okazję nie tylko do zakupów, ale również znalezienia inspiracji, a także możliwości spotkania pasjonatów rękodzieła.
Ponad 100 wystawców zaprezentuje wyjątkowe rękodzieło, ozdoby i dekoracje świąteczne, wśród których nie zabraknie autentycznych, tradycyjnych form oraz nowego rzemiosła! Tu na nas będą czekać nas pisanki, palmy, koszyczki, wycinanki, a także wianki, biżuteria, ceramika czy elementy wystroju wnętrz takie jak przepiękne łowickie pająki.

Zaś na dziedzińcu Państwowego Muzeum Etnograficznego będziemy mieli okazję uzupełnić przedświąteczną spiżarkę o zdrowe i naturalne produkty: wędliny, ryby, sery, miody…

Koszt:
10 zł (dorośli)
6 zł (emeryci, studenci, dzieci powyżej 7. roku życia)

bezpłatnie (dzieci poniżej 7. roku życia)

Zdjęcia produktów dostępnych na Targach można znaleźć w wydarzeniu pod adresem: TU

Plakat promujący targi wielkanocne w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Dom Kultury Śródmieście – Kiermasz Wielkanocny

Niedziela, 7 kwietnia, od 10.00 – 19.00, ul. Smolna 9 , 00-375, Warszawa

W pierwszą niedzielę kwetnia odbędzie się kiermasz, podczas którego każdy, kto odwiedzi Dom Kultury w Śródmieściu będzie mógł zobaczyć oraz nabyć ozdoby wykonane własnoręcznie przez lokalnych twórców: serwetki, kurczaczki, zajączki, palmy wielkanocne, zdobione jajka i wiele więcej. Tego dnia odbędzie się również Poranek Familijny, czyli spektakl, a ponim warsztaty dla dzieci prowadzone przez jedną z lokalnych twórczyń. Koszt Poranka Familijnego i warsztatu to 15 zł od osoby. Więcej informacji pod linkiem: TU

Zdjęcie promujące kiermasz wielkanocny w DK Śródmieście

Poleca: Ada Rejch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!