Close
Rower w mieście – bezpieczeństwo na drodze w aplikacji EduBike

Rower w mieście – bezpieczeństwo na drodze w aplikacji EduBike

Od 1 kwietnia możecie pobierać nową mobilną aplikację edukacyjną EduBike. Celem aplikacji jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. A czy Wy wiecie wszystko na temat bezpiecznego podróżowania rowerem?

Czym jest EduBike?

Aplikacja EduBike ma za zadanie wspierać rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i instruktorów w przygotowaniu podopiecznych do egzaminu na kartę rowerową, promując aktywne i bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. Narzędzie ma przede wszystkim poszerzać wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz promować dobre praktyki w ruchu drogowym.

Gdzie szukać aplikacji?

Premiera aplikacji EduBike odbyła się 1 kwietnia w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie. Aplikację można pobierać za darmo w sklepie Google Play na urządzenia z systemem Android.

Co znajdziemy w aplikacji?

Po uruchomieniu pojawia się główne menu, które zostało podzielone na cztery części:

  • Przepisy ruchu drogowego – część teoretyczna dotycząca przepisów i bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
  • Techniki jazdy – część praktyczna pokazująca jak w praktyce wykonywać manewry, uwzględniając zasady bezpieczeństwa na drodze;
  • Wydarzenia – informacje o rowerowych wydarzeniach organizowanych na terenie całej Polski;
  • Partnerzy – informacje o partnerach wspierających rozwój aplikacji;
EduBike1

Część teoretyczna służy przekazaniu wiedzy i pojęć z zakresu przepisów ruchu drogowego. Cały materiał został to 10 części, w których znajdziemy różne zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze. Poza działami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego czy znaków drogowych, znajdziemy również informacje np. o wyposażeniu i budowie roweru czy podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Na koniec każdego działu czeka quiz, który sprawdza wiedzę zdobytą na tym etapie.

EduBike

W części praktycznej, drużyna Doka Downhill City Team zaprezentuje jak bezpiecznie przeprowadzić poszczególne manewry w ruchu drogowym oraz na co zwracać szczególną uwagę, aby nie doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wszystkie manewry prezentowane są w formie krótkich filmów instruktażowych, które zostały wzbogacone o animacje i definicje najważniejszych pojęć. 

EduBike

Źródło: Aplikacja EduBike 

Kto stworzył aplikację?

Pomysłodawcą aplikacji jest Fundacji Kult, której obszarem działalności jest zwiększanie świadomości i edukowanie w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerze w ruchu drogowym. Dzięki ponad 50 zorganizowanym edycjom festiwali Kocham Rower, współpracy z Policją i wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji udało się zidentyfikować potrzeby w tym zakresie. Aplikacja EduBike odpowiada na wzywania, które zostały wypracowane w  wyniku wielu miesięcy intensywnych działań.

Aplikacji EduBike szukajcie w sklepie Google Play. Niestety na razie dostępna jest wyłącznie na urządzenia z Androidem. 

W związku z nadejściem wiosny i początkiem sezonu rowerowego, zachęcamy wszystkich rodziców i dzieci do przypomnienia sobie wszystkich zasad bezpiecznego poruszania się rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego w aplikacji EduBike. Czy znacie odpowiedzi na wszystkie pytania pojawiające się w quizach?

Dowiedz się więcej: https://www.facebook.com/edubikeapp/ lub https://fundacjakult.pl/

Tekst: Gabriela Kuc na podstawie: Materiały Fundacja Kult/ EduBike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!