Close
Mama wraca do pracy!

Mama wraca do pracy!

Czy wiecie, że Blisko 50% kobiet posiadających dziecko do 3. roku życia nie wraca do pracy po rocznym urlopie macierzyńskim i rodzicielskim z powodu braku opieki nad dzieckiem? W Warszawie co 5 bezrobotna kobieta (20%) nie wraca do pracy właśnie ze względu na przerwę związaną z opieką nad dzieckiem. Długa przerwa zawodowa często skutkuje wykluczeniem z rynku i w efekcie długotrwałym bezrobociem, które dotyka już obecnie 54% bezrobotnych Warszawianek. Tak mówią dane Urzędu Pracy Warszawa oraz badania GUS.

Chcemy pomóc mamom uwierzyć, że mają wpływ na swoją sytuację zawodową. Chcemy pokazać im, że mogą z sukcesem i satysfakcją łączyć życie zawodowe i rodzinne. Chcemy, aby uwierzyły, że nawet po kilku latach nieaktywności zawodowej mogą z powodzeniem wrócić na rynek pracy. W myśl tych idei powstały warsztaty dla mam „Wyrównujemy szanse mam!”, które są współfinansowane przez Urząd Miasta st. Warszawy.

Jaki jest cel warsztatów dla mam z Białołęki?

Warsztaty to cykl czterech bezpłatnych spotkań przeznaczonych dla kobiet mieszkających na Białołęce, które przebywają na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, wychowawczym lub są bezrobotne od minimum 12 miesięcy. Ich głównym celem jest wzmocnienie ich kompetencji związanych z poszukiwaniem pracy i powrotem do aktywności zawodowej. Z naszego doświadczenia bowiem wynika, że brak kontaktu mam z życiem zawodowym sprawia, że tracą one wiarę w swoje umiejętności i postrzegają się jako mniej kompetentne. Warsztaty mają przywrócić im wiarę w swoje umiejętności i pokazać, że w mamach drzemie moc .

Warsztaty wyrównujemy szanse mamy

Oprócz wartości merytorycznej, spotkania mają charakter integracyjny. Są okazją do nawiązania kontaktu z kobietami w podobnej sytuacji, mierzącej się z podobnymi problemami. Nasze doświadczenie pokazuje, że podczas spotkań tego typu kobiety nawiązują relacje, które kontynuowane są często również po spotkaniach.

Harmonogram warsztatów dla mam

Warsztaty odbywają się w okresie 28 listopada – 18 grudnia, w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66.

Każdy z warsztatów jest przeprowadzony przez specjalistę z wybranej dziedziny i nakierowany jest na przekazanie kobietom praktycznych i niezbędnych umiejętności, które wzmocnią je w poszukiwaniu pracy i wyrównają ich szanse na rynku pracy. Bezpłatny udział oraz możliwość przyjścia z dzieckiem zwiększa dostępność warsztatów dla mam.

Warsztaty wyrównujemy szanse mamy

Warsztaty współfinansowane ze środków Urzędu Miasta st. Warszawy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!