Close
Przedsiębiorcza mama w dobie epidemii

Przedsiębiorcza mama w dobie epidemii

Bycie przedsiębiorcą – w dobie epidemii to zadanie niełatwe, żeby nie powiedzieć karkołomne. Jednak bycie przedsiębiorcą i matką jednocześnie, to zadanie podwójnie trudne. Kobiety, które prowadzą swój biznes i jednocześnie opiekują się dziećmi, stanęły w obliczu sytuacji, która wydaje się bez wyjścia. Po pierwsze firmy, które budowały mozolnie, krok po kroku, zarywając niejedną noc (bo tylko wtedy mogły we względnym spokoju popracować), są poważnie zagrożone. Nie wiedzą, czy przetrwają ten czas, nie wiedzą, czy uda im się znaleźć sposób na odbicie się od dna. Aby przetrwać, muszą w ich ratowanie włożyć dużo czasu… którego często nie mają. Kto bowiem zajmie się dziećmi? Kobiety muszą więc zdecydować – zrezygnować z tego, w co włożyły tyle wysiłku czy walczyć dalej wykorzystując każdą wolną chwilę, bez czasu na odpoczynek?

Na szczęście przedsiębiorcze mamy nie są pozostawione same sobie. Z pomocą przychodzi Klub Przedsiębiorczych Mam. Po pierwsze to miejsce, w którym kobiety prowadzące własną działalność, mogą znaleźć mnóstwo przydatnej, praktycznej wiedzy zupełnie za darmo. Spotkania z ekspertami czy inspirujące rozmowy z mamami, które z sukcesem prowadzą własny biznes, to ogromne źródło wskazówek. Dzięki nim mogą spróbować nowych możliwości, znaleźć nowe rozwiązania, zobaczyć, jak działają inni i zainspirować się.

Katarzyna Wnękowska prowadzi warsztat coachingowy

Po drugie, spotkania Klub Przedsiębiorczych Mam to wzajemne wsparcie. Nikt tak dobrze nie zrozumie przedsiębiorczej mamy, tego z jakimi boryka się problemami, jak druga mama prowadząca własną działalność. W Klubie Przedsiębiorczych Mam kobiety mają szansę wymienić się doświadczeniami związanymi z prowadzeniem biznesu, ale także łączenia tego zadania z opieką nad dziećmi i sprawami domowymi.

Po trzecie, przedsiębiorcze mamy wymieniają się kontaktami, mają możliwość nawiązania współpracy lub znalezienia odbiorców swoich produktów bądź usług. To wszystko sprawia, że Klub Przedsiębiorczych Mam daje kobietom realne wsparcie, zrozumienie ich sytuacji i pomoc, jakiej gdzie indziej nie dostaną.

Networking to ogromna wartość dla przedsiębiorczych mam

Klub Przedsiębiorczych Mam powstał po to, aby wspierać kobiety, które chcą rozwijać się zawodowo, jednocześnie nie rezygnując z bycia zaangażowanym rodzicem. Teraz ma dodatkową rolę – zapewnić im wsparcie w dobie epidemii, pokazać, jak wykorzystać możliwości, jakie daje internet, podpowiedzieć, gdzie mogą szukać pomocy. Do tej pory spotkania odbywały się na żywo w 7 miastach w Polsce – Warszawie, Toruniu, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Grodzisku Mazowiecki i Lesznowoli. Teraz przeniosły się do sieci. Dzięki temu ich zasięg jest dużo większy i każda mama, bez względu na sytuację czy miejsce zamieszkania, może wziąć w nich udział.

Agnieszka Gasparska prowadzi rozmowę z Jolantą Ambrożewicz o promocji marki w sieci

Jeśli chcecie skorzystać z naszych spotkań, zapraszamy na nasz profil na Facebooku. Tam informujemy o wszystkich wydarzeniach, które organizujemy. Zachęcamy także do zapisania się na Newsletter Przedsiębiorczej Mamy, aby nie przegapić żadnej istotnej informacji o naszych spotkaniach.

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.


Klub Przedsiębiorczych Mam powstał po to, aby wspierać kobiety, które chcą rozwijać się zawodowo, jednocześnie nie rezygnując z bycia zaangażowanym rodzicem. Do tej pory spotkania odbywały się na żywo, teraz przeniosły się do sieci. Dzięki temu ich zasięg jest dużo większy i każda mama, bez względu na sytuację czy miejsce zamieszkania, może wziąć w nich udział.

Klub Przedsiębiorczych Mam jest projektem fundacji Rodzic w mieście.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!