Close
O tym, jak Klub Przedsiębiorczych Mam opanował całą Polskę
Foto: Big Little Moments

O tym, jak Klub Przedsiębiorczych Mam opanował całą Polskę

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku z całym zespołem fundacji Rodzic w mieście pracującym przy projekcie Klub Przedsiębiorczych Mam podjęłyśmy decyzję o stworzeniu ogólnopolskiej sieci klubów, nie spodziewałyśmy się takich efektów. Publikując po raz pierwszy informację o poszukiwaniu lokalnych liderek nie liczyłyśmy na tak ogromny odzew. Dzisiaj, po roku intensywnej pracy, możemy powiedzieć – zrobiłyśmy to! Przedsiębiorcze Mamy opanowały Polskę. O tym, jak to się stało, przeczytacie poniżej.

Klub Przedsiębiorczych Mam powstał w 2009 roku z inicjatywy Marty Waszczuk. Początkowo był spotkaniem kilku znajomych kobiet – mam, które chciały kreować swoją rzeczywistość zawodową po swojemu. Chciały być aktywne, rozwijać się, realizować swoje pasje i marzenia. Jednocześnie chciały z zaangażowaniem towarzyszyć swoim dzieciom, opiekować się nimi w pełni, być zaangażowanym rodzicem. Marta wykonała fantastyczną pracę, motywując i inspirując wiele kobiet do działania. 

Fundacja Rodzic w mieście i nowe oblicze Klubu Przedsiębiorczych Mam

Kiedy w 2018 roku Marta Waszczuk przekazała swój projekt fundacji Rodzic w mieście, idea tych spotkań nie zmieniła się. Jednak ich forma zyskała nową jakość. Z kameralnych spotkań znajomych mam, Klub stał się dużą społecznością. W comiesięcznych spotkaniach brało udział kilkadziesiąt kobiet. Za każdym razem zapraszani byli wyjątkowi goście. Do ich grona zaliczali się m.in. eksperci wspierający mamy swoją wiedzą z zakresu prowadzenia i promocji firmy, a także kobiety, które z sukcesem łączą prowadzenie własnego biznesu i macierzyństwo i chciały podzielić się swoim przepisem na sukces.

Kataliza Coaching
Listopadowe spotkanie Klubu Przedsiębiorczych Mam, prelegentka Katarzyna Wnękowska Kataliza Coaching,
foto: Big Little Moments
Tomasz Miller
Grudniowe spotkanie Klubu Przedsiębiorczych Mam, prelegent Tomasz Miller
foto: Małgorzata Tymińska Photography

Jednak dla nas spotkania warszawskie, choć niezwykle inspirujące i ważne, to było za mało. Zamarzyło nam się stworzenie ogólnopolskiej sieci Klubów Przedsiębiorczych Mam. Chciałyśmy, aby mamy w każdym rejonie Polski miały szansę spotkać się z innymi kobietami w podobnej sytuacji, posłuchać inspirującej prelekcji, nabrać wiary we własne siły i możliwości i znaleźć w sobie odwagę do działania. Wiedziałyśmy, że mamy zasługują na takie wsparcie. Wiedziałyśmy też, że potrzebują miejsca, do któego mogą zabrać ze sobą dziecko, aby nie musiały wybierać – własny rozwój czy opieka nad dzieckiem.

Spotkanie Klubu Przedsiębiorczych Mam
foto: Big Little Moments

We wrześniu 2019 roku zaczęłyśmy działać. Krok po kroku otwierałyśmy Kluby w kolejnych miastach w Polsce. Kiedy w marcu 2020 otrzymałyśmy dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, nasze działania nabrały rozpędu. Przeprowadziłyśmy dziesiątki rozmów z niezwykłymi kobietami, które miały chęć poświęcić swój czas i swoją energię na motywowanie i inspirowanie innych kobiet do działania. Odbyłyśmy wiele spotkań online i na żywo, po to, aby się szkolić, wymieniać inspiracjami, omówić plany na kolejne miesiące.

Spotkanie Klubu Przedsiębiorczych Mam we Wrocławiu

Nawet pandemia nie powstrzymała nas od realizacji zamierzonego planu. Nie mogłyśmy organizować spotkań na żywo, więc przeniosłyśmy je do sieci. Nasze liderki rewelacyjnie odnalazły się w nowej rzeczywistości. I tak dzięki temu dzisiaj możemy powiedzieć z dumą – Klub Przedsiębiorczych Mam stał się ogólnopolskim projektem zrzeszającym społeczność przedsiębiorczych mam z całego kraju.

Spotkanie online prowadzone przez liderkę KPM Wałbrzych Halinę Bernatt. Jej gościem była Sylwia Petryna

Co udało nam się zrobić przez ten czas?

  • Kluby Przedsiębiorczych Mam funkcjonują obecnie w 16 województwach, w 25 miastach na terenie całego kraju
  • spotykamy się regularnie zarówno online, jak i na żywo
  • Od września 2019 roku odbyło się 56 spotkań Klubu, w tym 36 na żywo i 22 online.
  • nasza społeczność liczy obecnie ponad 8100 przedsiębiorczych mam i ta liczba stale rośnie.

To wszystko osiągnęłyśmy w ciągu zaledwie jednego roku! Ale na tym nie kończymy swojej pracy, to dopiero początek…

W Twoim mieście nie ma Klubu Przedsiębiorczych Mam? Chciałabyś inspirować inne mamy do działania? Zgłoś się i zostań lokalną liderką KPM. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ


Klub Przedsiębiorczych Mam powstał po to, aby wspierać kobiety, które chcą rozwijać się zawodowo, jednocześnie nie rezygnując z bycia zaangażowanym rodzicem. Do tej pory spotkania odbywały się na żywo, teraz przeniosły się do sieci. Dzięki temu ich zasięg jest dużo większy i każda mama, bez względu na sytuację czy miejsce zamieszkania, może wziąć w nich udział.

Klub Przedsiębiorczych Mam jest projektem fundacji Rodzic w mieście.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!