Close
Czy kobieta musi wybrać między karierą a rodziną? Historia przedsiębiorczej mamy Izy Antosiewicz.

Czy kobieta musi wybrać między karierą a rodziną? Historia przedsiębiorczej mamy Izy Antosiewicz.

Z cyklu Przedsiębiorcza mama – historie prawdziwe: Izabela Antosiewicz @przytulam.pl – wykrywacz i rozwijacz talentów, propagatorka rodzicielstwa opartego na mocnych stronach, autorka.

Kariera czy macierzyństwo – to nie musi się wykluczać

W młodości słyszała, że kobieta musi wybrać między karierą a rodziną. Wybrała rodzinę i studia, które miały jej pomóc w rodzinnym biznesie. Wyszła za mąż za swojego pierwszego chłopaka w wieku 23 lat, urodziła trójkę dzieci do 30-stki. Nikt, oprócz rodziny, nigdy nie obejrzał jej dyplomu. Nigdy nie potrzebowała CV, żeby dostać pracę, więc tak naprawdę nigdy go nie stworzyła. I choć udzielała się zawodowo od pierwszych dni po obronie pracy magisterskiej, to karierę zaczęła robić grubo po 40-stce. Priorytetem w jej życiu był dom.

Przedsiębiorcza mamo – sięgnij po marzenia

Zapytano ją kiedyś podczas wywiadu, jak to się stało, że będąc matką z lat 90-tych miała tak nowatorskie podejście do rodzicielstwa.  – Przeczytałam książkę: „Jak mówić do dzieci, żeby słuchały i jak słuchać, żeby mówiły” – i po prostu ją zastosowałam. Metoda działała, więc będąc matką trójki wspaniałych nastolatków, zajęła się swoim rozwojem. W strukturach sprzedaży bezpośredniej odkryła pasję do wystąpień publicznych i szkoleń. W firmie trenerskiej znalazła narzędzie, którym pomaga ludziom odnaleźć w sobie talenty i mocne strony. Wreszcie zaczęła marzyć.

Dzięki owym marzeniom świat poznał styl rodzicielski Antosiewiczów w książce „Nakarm, naucz i puść wolno. Jak wychować dzieci na szczęśliwych dorosłych”. Z marzeń urodziła się również marka przytulam.pl – miejsce, w którym rodzice uczą się rodzicielstwa opartego na mocnych stronach. Iza ma jeszcze jedno marzenie, żeby z każdego polskiego domu młodzi ludzie startowali w życie na szeroko rozpostartych skrzydłach.

Inspirujące historie przedsiębiorczych mam

Każda historia przedsiębiorczej mamy jest inna, ale każda równie ważna i inspirująca. W Klubie Przedsiębiorczych Mam — projekcie społecznym prowadzonym przez Fundację Rodzic w mieście, który wspiera mamy w łączeniu macierzyństwa z pracą na swoim — znajdziesz mnóstwo inspiracji i motywacji do działania. Poznasz także kobiety, które wesprą Cię w sięganiu po marzenia!

Chcesz poczytać historię innych przedsiębiorczych mam, które uwierzyły w siebie i sięgnęły po marzenia? Zajrzyj TUTAJ.


Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO na lata 2021-2030 #nowefio


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!