Close
Centrum Nowoczesnej Edukacji, czyli z dzieckiem w Mordorze

Centrum Nowoczesnej Edukacji, czyli z dzieckiem w Mordorze

W tym wpisie chciałybyśmy Wam, niemalże uroczyście, przedstawić miejsce, które może stać się ostoją, schronieniem lub ratunkiem dla wielu rodziców, którzy mierzą się ze swoją zawodową karierą w osławionym już warszawskim Mordorze*. O jakim miejscu mowa? O Centrum Nowoczesnej Edukacji, która od kwietnia rozpoczęła swoją działalność na ul. Konstruktorskiej 10a w Warszawie.

Dlaczego polecamy i dlaczego uroczyście?

Otóż z jednego prostego powodu. W tym gąszczu biurowców nie znajdziecie drugiego takiego miejsca, które byłoby przyjazne rodzicowi z dzieckiem. Dlatego też bardzo się cieszymy, że powstało!

PEŁEN ZAKRES USŁUG DLA DZIECKA I …RODZICA

Miejsce stworzone przez Martę Bagnicką, ukryte jest na nowoczesnym i dużym osiedlu, na parterze bloku mieszkalnego. Z ulicy Domaniewskiej spacerem dotrzemy tam w 10 – 15 minut. Dostajemy się do niego dzwoniąc przez furtkę prowadzącą na dziedziniec osiedla – na nim znajdziemy też nieduży plac zabaw. Następnie dzwonimy drugi raz dzwonkiem do klatki schodowej. Wchodzimy do przytulnie zaaranżowanego mieszkania, które zaadaptowane zostało w miejsce, gdzie i rodzic, i dziecko znajdzie coś dla siebie. Mamy tutaj trzy główne pomieszczenia: jedno typowo biurowe, wyposażone w biurka, krzesła, WIFI, telewizor do prezentacji oraz drukarkę, przeznaczone na coworking rodzicielski (czym jest coworking rodzicielski pisaliśmy wcześniej TU, znajdziecie tutaj też ofertę CNE w tym zakresie).

sala coworkingu rodzicielskiego w CNE
sprzęt w sali coworkingu w CNE

Kolejne pomieszczenie to duży salon wyłożony wykładziną. Tu znajduje się królestwo zabawek i książek dla dzieci, stoliczki dziecięce oraz aneks kuchenny, w którym wydawane są posiłki i przy którym przygotujemy również posiłki, które przynieśliśmy ze sobą. Dla rodziców udostępniono ekspres do kawy, zatem w czasie pracy nie musimy się martwić o dostawy kofeiny. Trzeci pokój został przeznaczony na miejsce warsztatowe, gdzie będzie się działo naprawdę wiele (opis oferty poniżej) oraz… pokój wypoczynkowo-drzemkowy! Jeśli więc Wasze dziecko akurat zasnęło w czasie, gdy wy korzystacie z coworkingu, jest na to rozwiązanie! ?

zajęcia w sali warsztatowej
Zajęcia sensoryczne w Centrum Nowoczesnej Edukacji

Na koniec zostawiliśmy perełkę, czyli ogród przynależny do tego miejsca! Niewiele placówek tego typu może poszczycić się taką przestrzenią na swój własny użytek, a tu znajdziemy 156 metrów do zabawy na trawie, zaś do końca maja 2019 roku będzie on w pełni wyposażony w profesjonalne i bezpieczne sprzęty. W ogrodzie będzie można też posiedzieć w ramach korzystania z opcji coworkingu. Czyż to nie kusząca opcja? Na pewno konkurencyjna dla innych biur tego typu w tych okolicach.

Ogród w Centrum Nowoczesnej Edukacji

OFERTA EDUKACYJNA w Centrum Nowoczesnej Edukacji

W tym dziale znajdziemy bogaty wybór aktywności dla naszego dziecka. Podstawowa funkcja tego miejsca to OPIEKA DZIENNA w kameralnej grupie (do 5 dzieci) oferowana w godzinach od 7.30 do 18.00, z pełnym wyżywieniem i z wliczonymi wszystkimi zajęciami dodatkowymi. A jakie mamy opcje zajęć dodatkowych? Język angielski dla dzieci metodą Total Physical Response, zajęcia umuzykalniające tzw. gordonki, matsensorki (matematyka połączona z zajęciami sensorycznymi), zajęcia muzyczno-ruchowe w języku angielskim dla dzieci od 6 miesiąca życia oraz oferta dla starszych dzieci: programowanie dla dzieci (5 – 7 lat) oraz sensoplastyka (3- 6 lat).

zajęcia matsensorki w CNE
zajęcia umuzykalniające – gordonki – w CNE
język angielski dla dzieci w CNE

Dużym plusem, zwłaszcza teraz, gdy artykuł powstaje w czasie strajku nauczycieli i wielu rodziców staje wobec wyzwania zapewnienia im opieki, jest to, że miejsce to oferuje opiekę doraźną nad dziećmi. Wystarczy wcześniej skontaktować się i podać daty oraz godziny, na które potrzebujemy pomocy.

Zdecydowanie warto śledzić profil na Facebooku tej inicjatywy, gdyż oferta zajęć jest i będzie różnorodna, choćby ze względu na zajęcia okazjonalne jak te związane z Dniem Mamy:

I na koniec zapraszamy serdecznie do skorzystania z….

DNIA OTWARTEGO w Centrum Nowoczesnej Edukacji (13 kwietnia 2019)

Chcecie na własne oczy zobaczyć to miejsce i skorzystać w tym dniu z bezpłatnej oferty zajęć? Jest ku temu okazja już jutro (sobota), gdzie od godziny 11.00, czekać będzie na Was: piknik połączony z animacjami dla dzieci (animacje prowadzone przez Wróżkę Anuszkę), pokaz japońskich sztuk walki prowadzonych przez profesjonalistów (Akademia Japońskich Sztuk Walki), konsultacje z dietetykiem Agnieszką Jeżewską oraz jeszcze kilka innych niespodzianek!

Plakat promujący Dzień Otwarty w Centrum Nowoczesnej Edukacji

Miejsce to otrzymuje również swoją wizytówkę na naszej stronie www.zmaluchem.pl, na którą również serdecznie zapraszamy!

Informacje o Centrum Nowoczesnej Edukacji:

adres: ul. Konstruktorska 10a, lok. 184 (klatka B)

www.centrumnowoczesnejedukacji.pl

e-mail: szkolenia.cne@gmail.com; telefon: 512 309 677

Facebook: https://www.facebook.com/szkoleniacne

Ada Rejch

* MORDOR,za Wikipedią: nieformalna nazwa biurowców będących siedzibami licznych korporacji znajdujących się w okolicach ulicy Domaniewskiej w Warszawie. Nazwa stanowi nawiązanie do Mordoru, czyli krainy stworzonej przez J. R. R. Tolkiena w powieści fantasy Władca Pierścieni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!