Close
Z dzieckiem na kawę, czyli Bakincookin.pl
cof

Z dzieckiem na kawę, czyli Bakincookin.pl

Takiego miejsca na granicy Ursus/Włochy brakowało! Domowe ciasta, pachnące już od progu, smaczna kawa, przemiła atmosfera, przytulne wnętrze. Ale największy atut Bakincookin.pl, to, oprócz przepysznych wypieków oczywiście, to kącik do zabawy dla malucha i organizowane w środku zajęcia dla najmłodszych Klientów.  Regularnie odbywają się tu zajęcia umuzykalniające metodą Gordona (tzw. gordonki). W ubiegły weekend kawiarnia zorganizowała Dzień Dziecka, który spotkał się ze świetnym przyjęciem wśród dzieci.

Fajne miejsce dla najmłodszych i nie tylko

Do Bakincookin.pl można przyjść na kawę z przyjaciółką czy rodziną. Bez problemu wjedziemy tam wózkiem, a i w środku jest miejsce na jego „zaparkowanie”. Dzieci nie będą się nudziły, dzięki zabawkom (zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci), książeczkom i innym „antynudowym” akcesoriom. Od niedawna właścicielka, pani Ania Radecka, sprzedaje również smaczne lody. Ale i tak nic nie równa się jej słodkim wypiekom, codziennie innym. W weekendy w kawiarni serwowane jest śniadanie z goframi (na słono i słodko) na czele. Jakie są plany rozwoju kawiarni? Czego można się spodziewać w najbliższym czasie? I oczywiście jak to się zaczęło? O tym opowiedziała nam właścicielka Bakincookin.pl, Pani Ania.

Jaka jest historia powstania Bakincookin.pl?

Anna: Wszystko się zaczęło od tego, że zostałam mamą i zaczęłam piec torty dla mojego syna. Potem były wypieki dla przyjaciół i odreagowywanie stresu pracy, na zupełnie innym stanowisku, w kuchni.  Jak potrzebowałam odpocząć piekłam i obdarowywałam sąsiadów i przyjaciół. To oni byli dla mnie siłą napędową do zmian, jakie wprowadziłam w swoim życiu gdy znalazłam się na tzw. zawodowym zakręcie. Zmotywowali mnie bym w końcu zrobiła to, o czym zawsze mówiłam – że kiedyś w przyszłości chciałabym mieć własna restaurację, kawiarnię lub cukiernię.

Czy w założeniu miało to być miejsce dla rodzin z dziećmi?

Anna: Założenie było takie, że wszyscy powinni czuć się tu dobrze jak u mamy lub babci. Ale od początku chciałam aby rodziny, dzieci były tu częstymi gośćmi. Dlatego też stworzyliśmy kącik dla dzieci, organizujemy warsztaty kulinarne, w tym również dla szkół i przedszkoli oraz wprowadzamy różne aktywności dla młodszych i starszych dzieci. Na przykład jesienią i zimą mieliśmy w środowe popołudnia planszówki (teraz latem dzieci częściej biegają po podwórku, ale wrócimy do akcji jesienią) i dlatego wprowadziliśmy zajęcia umuzykalniające dla dzieci.

Czy i jakie planuje Pani inne zajęcia dla dzieci?

Anna: Oczywiście, choć wiem, że nie każdy rodzaj zajęć sprawdzi się w tej przestrzeni. Będą na pewno warsztaty kulinarne, rozmawiałam też już z organizatorem warsztatów biżuterii i zajęć typu drama. W Dzień Dziecka mieliśmy spotkanie z autorem książek dla dzieci – pierwsze ale mam nadzieje nie ostatnie oraz zajęcia pokazowe z metod szybkiej nauki. Bardzo chciałabym aby od nowego roku szkolnego udało się wprowadzić gry RPG (Role-playing Game), no i wracamy do planszówek.

Jesteśmy Miejscem Aktywności Lokalnej, więc wspieramy wszelkiego rodzaju lokalną działalność. Zatem jeśli ktoś ma jakiś pomysł – zapraszamy.

Planuje Pani poszerzenie oferty o dania na słono, przekąski dla dzieci (bez cukru)?Soki czy koktajle?

Anna: Już od czerwca wprowadziliśmy menu letnie – ze świeżo wyciskanymi sokami, koktajlami warzywno-owocowymi, smoothie. Dania bez cukru, bezglutenowe, wegańskie desery są u nas w każdy piątek. Dania słone także się pojawiają ale nie codziennie. Pieczemy tarty wytrawne quiche, paszteciki, w weekendy mamy śniadania wytrawne, kanapki na ciepło, zimą były i będą owsianki. To jak często będą pojawiać się takie niesłodkie dania zależy tylko od moich Gości i ich wskazówek co powinnam wprowadzić do menu.

Miejsce to otrzymuje swoją wizytówkę na zmaluchem.pl, na którą serdecznie zapraszamy!

Informacje o Bakincookin.pl:

adres: ul. T. Hennela 10 lok. U10

www.bakincookin.pl

email: kontakt@bakincookin.pl, telefon: +48 500 186 838 | +48 732 473 231

Facebook: https://www.facebook.com/bakincookin/

Rozmawiała: Dorota Belina

Zachęcamy do przeczytania innych interesujących wywiadów, m.in. z twórczyniami aplikacji Akuku Mamo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!