Close
Słuchowisko Słonik w domu, czyli oswajamy emocje

Słuchowisko Słonik w domu, czyli oswajamy emocje

Czas, kiedy możliwości aktywności na świeżym powietrzu są ograniczone i pozostaje siedzenie w domu, nie jest łatwy zwłaszcza dla dzieci. Umówmy się, ileż razy można grać w te same gry czy układać te same klocki…? I tu z pomocą przychodzi Fundacja Artystyczna Młyn :).

Cykl słuchowiska o Słoniku w domu

Słuchowisko ” Słonik w domu” jest ratunkiem na nudę i wybawieniem dla rodziców:). Powstało w kryzysowych warunkach, jako cykl czterech krótkich opowieści, udostępnianych na stronie internetowej Fundacji Artystycznej Młyn w każdy poniedziałek maja. Wszystkie części słuchowiska zostały opatrzone komentarzem psychologa z Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, który jest partnerem projektu. Autorką tekstów cyklu jest Zuzanna Fijewska – Malesza, która emocje maluchów potrafi rozłożyć na części pierwsze, a tym samym pomóc im w zrozumieniu własnych uczuć.

Co robić w domu?

Bohater poprzednich słuchowisk Fundacji Artystycznej Młyn, tytułowy Słonik, tym razem został zmuszony, jak wszystkie dzieci, do pozostania w domu. Nie może pójść do przedszkola, nie może bawić się z kolegami. Cieszy się co prawda, że w domu są z nim rodzice, ale zaczyna się nudzić, ponieważ mama i tata muszą w domu pracować… Nie mają czasu na zabawy ze Słonikiem. Co robić w takim razie? O tym jest pierwsza część słuchowiska zatytułowana „Słonik się nudzi”.

U Słonika jak w życiu

Cykl „Słonik w domu” to doskonały pretekst do rozmowy z naszymi pociechami o sytuacji, w jakiej aktualnie wszyscy się znaleźliśmy. Słonik jest jednym z dzieci, które niekoniecznie potrafią poradzić sobie z tym, co dzieje się wokół. Złoszczą się, że rodzice nie mogą się z nimi pobawić, są smutne, bo tęsknią za przyjaciółmi. Dziecko może się zidentyfikować ze Słonikiem, a tym samym oswoić obecną sytuację. Wszystko okraszone, jak w każdym słuchowisku Fundacji Artystycznej Młyn, wpadającymi w ucho piosenkami.

Słonik w domu tylko dla dzieci?

Nie tylko dzieci odnajdą w słuchowisku siebie. Także my, rodzice – czyż nie jesteśmy jakby trochę podobni do mamy i taty Słonika:). Posłuchajcie razem z dziećmi części drugiej słuchowiska „Słonik w kuchni”, a będziecie wiedzieli o czym mówię:). Czasem brak nam cierpliwości, nie mamy czasu. Ale nie ma w tym nic złego, każdy ma prawo do słabości. Fajnie, że nie jesteśmy w tym osamotnieni:). Co więcej, słuchowisko o Słoniku pomagają nam, rodzicom w rozwiązaniu palących problemów życia rodzinnego. Odcinek „Słonik chce oglądać telewizję” podpowiada skuteczne triki, jak odciągnąć dzieci od ekranu telewizyjnego ;).

Do odsłuchania gotowe są już trzy z czterech słuchowisk z cyklu „Słonik w domu”. Z wypiekami na twarzy czekamy na resztę. A Wy?

Dorota Belina

Fundacja Rodzic w Mieście objęła słuchowisko patronatem.

Cykl słuchowisk „Słonik w domu” można wysłuchać na stronie internetowej Fundacji Artystycznej Młyn i na jej kanale YouTube.

reżyseria: Jarosław Boberek

scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza

muzyka: Filip Dreger

teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska

występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Jarosław Boberek (gościnnie, w piosenkach)

„Słonik w domu” to nie jedyne słuchowisko Fundacji Artystycznej Młyn. Przeczytajcie nasze recenzje audiobooków „Słonik idzie do przedszkola” i „Słonik i jego przyjaciele z przedszkola”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!