Close
Nowy TOP 7+ miejsc z fajnymi ogródkami dla dzieci w Warszawie!

Nowy TOP 7+ miejsc z fajnymi ogródkami dla dzieci w Warszawie!

Trzy lata temu opublikowaliśmy nasz pierwszy TOP 5 restauracji z fajnymi ogródkami dla gości z dziećmi. Od tego czasu takich miejsc przybyło! Zerknijcie na oba zestawienia i zapraszamy Was do ogródków z Waszymi pociechami:) !

1. Posiaduffka (Rembertów)

Ta kawiarnia w Rembertowie to chyba jedno z najfajniejszych miejsc pod kątem rodzin w tym zestawieniu, gdyż w dużym ogrodzie urządzonym na tyłach domu jednorodzinnego, zaoferowano najmłodszym bardzo dużą przestrzeń do wyszalenia się. Jest tu ogromna piaskownica z kuchnią błotną, elementy do wspinaczki, kilka domków plastikowych, mnóstwo zabawek i jeździków oraz sporo zielonej trawy, po której nawet dorośli mają ochotę się turlać. A jeśli akurat nie ta aktywność ich interesuje, to siedzą pod dachem na dużym tarasie, mogą skorzystać też z leżaków i ciekawej oferty kawiarnianej, gdzie znajdziemy też coś na większy głód. Są lody oraz, w razie pogorszenia pogody, niewielki kącik dla dzieci w środku lokalu. Zdecydowanie warto choć raz udać się w podróż do Rembertowa, żeby poczuć ten wakacyjny klimat i luz.

Posiaduffka w Rembertowie
Animacje urodzinowe w Posiaduffce
Posiaduffka nocą

2. Klubokawiarnia Kolonia (Ochota)

O tym bardzo fajnym miejscu zlokalizowanym na Ochocie poczytacie więcej w naszej zakładce na www.zmaluchem.pl, o TU, najlepiej jednak wziąć udział w URODZINACH KOLONII, które będą już w najbliższą sobotę 18 lipca, a link do tego wydarzenia macie TUTAJ (będą również atrakcje dla dzieci!). Miejsce pomimo koronawirusa nadal oferuje mini plażę dla dzieci z zabawkami.

ogród Klubokawiarni Kolonia
Impreza rodzinna w Kolonii? Proszę bardzo
Klubokawiarnia Kolonia

3. Klubokawiarnia Itepe (Praga Południe)

Tego miejsca na Pradze Południe naszym czytelnikom przedstawiać nie trzeba – to jedyna taka oaza dla dzieci i rodziców wśród zgiełku ronda Wiatracza. Znajdziemy tu osobną salkę dla dzieci na piętrze i kawiarniane stoliki na dole, przede wszystkim zaś właścicielom udało się zorganizować fajny ogródek, który wśród betonowej rzeczywistości oferuje cień, namiastkę plaży oraz sporo zabawy. Mamy tu piasek, trochę sztucznej trawki, basenik, sporo zabawek do piaskowych szaleństw, domki oraz bujaczki. Menu, w którym znajdziecie dobrą kawę i różnorodne ciasta i przekąski około obiadowe.

Ogródek klubokawiarni Itepe
Kawa i ciacho w Klubokawiarni Itepe
Zabawa w Klubokawiarni Itepe
Ogród Klubokawiarni Itepe

4. DZiK – Dom Zabawy i Kultury (Śródmieście)

Ta willa z lat 20tych, oprócz wielu różnorodnych wydarzeń i ciekawych wnętrz, ma do dyspozycji piękny ogród, w którym znajdziemy akcesoria dla dzieciaków. To miejsce, gdzie goście rozkładają koce, przychodzą również ze swoimi czworonogami. Mieści się w Śródmieściu i warto je brać pod uwagę przy organizowaniu imprez rodzinnych lub gdy zastanawiacie się, gdzie, już bez dzieci, skoczyć na wieczorny dancing lub koncert.                                                                 

DZiK
DZiK
DZiK
DZiK

5. Grunt i woda (Śródmieście)

Jak sama nazwa wskazuje, nadwiślańska knajpa (choć to słowo nie oddaje tegorocznych ambicji tego miejsca, gdyż ich oferta jest dużo bogatsza) oferuje miłe spędzenie czasu na brzegu Wisły. Działa sezonowo i mieści się na Bulwarze Flotylli Wiślanej  (między mostem Poniatowskiego a Płytą Desantu) i oprócz wielu aktywności dla ludzi z każdego pokolenia, w weekendu zaprasza szczególnie rodziny. W soboty organizowane są animacje dla dzieci (polubcie wydarzenie TUTAJ), ponadto zapraszają do Akademii Młodego Sportowca, na muzosensorki, do Teatru dla Dzieci lub do wspólnego rodzinnego gotowania. Na co dzień jest tu piaskownica z zabawkami, drewniany podjazd dla wózków oraz przenośne toalety z mydłem i bieżącą wodą.

Animacje w Grunt i Woda
Strefa relaksu w Grunt i Woda
Grunt i Woda
Grunt i Woda

6. Wars i Sawa w Nowym (Mokotów)

Na koniec warto wspomnieć bistro na Mokotowie, które przyciąga ogromną przestrzenią w środku, ale też niesamowitym patio, gdzie choć na próżno szukać typowych akcesoriów dla dzieciaków, to sama przestrzeń daje rodzicom swobodę i możliwość spędzenia z nimi tutaj fajnego popołudnia. Na pocieszenie dla najmłodszych – znajdą w niewielkim oddaleniu od knajpki niewielki, wiekowy już plac zabaw wśród zieleni. Dodatkowo dostępne leżaczki, parasole, stoliki.

Wars i Sawa w TN
Wars i Sawa w TN
Wars i Sawa w TN

7. Klubokawiarnia Ptaszyna (Ursynów)

Tej klubokawiarni rodzicom z Ursynowa przedstawiać nie trzeba, chociaż…. czy już wiecie, że przeniosła się do nowego miejsca, gdzie oferuje świetne zajęcia, bajecznie zdrowe menu oraz AŻ DWA OGRÓDKI? Dopiero będą zagospodarowane, ale już wyglądają obiecująco. Nowy adres to ul. Zaruby 9.

Klubokawiarnia Ptaszyna
Klubokawiarnia Ptaszyna
Dzieciaki w Ptaszynie

I już naprawdę na sam koniec chcemy wspomnieć o miejscach, które oferują przestrzeń na powietrzu i organizują w niej różne aktywności dla dzieci – Klub dla Rodzin „Zwalcz nudę” (Praga Południe), ence.pence dom rozwoju (Mokotów), gdzie zorganizujecie miłe chwile w ogrodzie starej willi tylko we własnym gronie; Instalacje Art Bistro w Śródmieściu (tutaj udogodnienia dla najmłodszych powrócą w pełni po ustaniu epidemii koronawirusa). Letni ogród ma również klimatyczna Kinokawiarnia Stacja Falenica (Wawer). O wszystkich wymienionych miejscach przeczytacie na: Zmaluchem.pl

Autor: Ada Rejch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!