Close
Zestawienie miejsc otwartych i oferujących zabawę oraz zajęcia dla dzieci w Warszawie (luty 2021)

Zestawienie miejsc otwartych i oferujących zabawę oraz zajęcia dla dzieci w Warszawie (luty 2021)

Choć zagrożenie koronawirusem nie mija, sporo miejsc w Warszawie oferuje szereg ciekawych zajęć i możliwości wynajmu swoich przestrzeni oraz zasobów dla rodzin z dziećmi. Z zachowaniem reżimu sanitarnego, rzecz jasna. Naszym zdaniem, mądre korzystanie z tych opcji pozwoli wybranym lokalom pozostać na rynku, a my rodzice będziemy mogli urozmaicić czas naszym dzieciom po długich miesiącach zastoju
w temacie wyjść (ileż można bawić się online przed komputerem) . I wesprzeć ulubione lokale rodzinne w swoich dzielnicach.

Oto lista wybranych przez nas miejsc, do których warto zajrzeć – szczegółowe opisy niektórych z nich znajdziecie w naszym projekcie www.zmaluchem.pl kilkając w link ukryty w ich nazwach.

Klubokawiarnia Abecadło (Włochy) – to miejsce 8 lutego zdecydowało o otwarciu swoich drzwi dla małych gości, ale na specjalnych warunkach – sale zabaw i kącik dla malucha można wynająć na wyłączność (cennik dostępny na ich profilu, zależny od ilości bawiących się dzieci).

Klubokawiarnia Abecadło zaprasza!

Klubokawiarnia Ptaszyna (Ursynów), ul. Zaruby 9 – to miejsce ma grafik różnorodnych zajęć (zerknij na zdjęcie), ofertę lunchową dostosowaną dla dzieci (naprawdę ciężko znaleźć gdzie indziej tak dobrą) oraz oczywiście możliwość wynajmu sali na wyłączność.

Teatr Niewielki ( Praga Południe, Soho Factory, ul. Mińska 25, budynek 74) – dwa dni temu odbył się pierwszy spektakl z udziałem publiczności, na miejscu, na żywo, jak przystało na teatr 🙂 jak to teraz wygląda w reżimie sanitarnym? Przeczytacie tutaj.

Cafe Przygoda (Mokotów, ul. Bobrowiecka 10) oprócz standardowej teraz możliwości wynajmu sali zabaw na wyłączność, ma bogatą ofertę zajęć (wśród tej mnogości prawdziwymi perełkami są baby tenis czy nauka gry na ukulele). Jest w czym wybierać (zdjęcie poniżej).

Inna.bajka (Mokotów, ul. Sikorskiego 9B) to miejsce z kilkoma salami do wyboru i do wynajęcia, bardzo dobra gastronomia oraz podobnie do innych klubokawiarni – spora oferta zajęć (tu wybija się w kategorii nowości boks dla dzieci!) Poczytajcie o niej u nas i zerknijcie na grafik.

Inna.bajka i jej miejsce z zajęciami

Centrum Nauki Kopernik (Śródmieście, Wybrzeże Kościuszkowskie 20) – 6 lutego ruszył i Kopernik z całkiem nowymi eksponatami! Zastosowali innowacyjne techniki zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa o czym poczytacie w załączonym linku.

Wyszaleć, wyskakać i wspinać można również w Stacja Grawitacja
(Ochota, Aleja Bohaterów Września 12) , która organizuje rodzinne poranki, warsztaty z akrobatyki czy rozciągania, udostępnia ścianki wspinaczkowe…i wiele innych wyskokowych atrakcji 🙂

Stacja Grawitacja na Ochocie

Rozkminki w połączeniu z Kamienicą Zagadek (Mokotów, ul.
Wita Stwosza 59a) proponują TripGames – fabularyzowane wycieczki w soboty po Mokotowie i okolicach. 4h fajnej zabawy, kiedy rodzice mogą chwilę odsapnąć, a dzieci spędzają ciekawie czas z rówieśnikami.

Kinokawiarnia stacja Falenica (Wawer, ul. Patriotów 44a) również po wielu miesiącach przerwy zaprasza na pokazy filmów w swoim klimatycznym i jedynym w swoim rodzaju miejscu.
Kino działa w reżimie sanitarnym, z obowiązkiem zakrywania ust i nosa, regularnie dezynfekują salę i rekomendują zakup biletów online. Na miejscu (na razie) nie prowadzą zaplecza gastronomicznego z konsumpcją na sali. Warto wpaść na kilka seansó dedykowanym dzieciom, w tym premierowo FILONKA BEZOGONKA. Szczegóły tutaj.

Tęczowa Sowa na Pradze Południe (ul. Meissnera 1/3) zaprasza dzieci na zajęcia, ale też ich rodziców (takie jak np. FIT MAMA) do swojej kluboksięgarni. Gorąco zapraszają również, by organizować u nich wszelkie imprezy rodzinne, z rezerwacją sali na wyłączność. Zerknijcie w grafik:

Szukacie sal zabaw? O tych miejscach wiemy, że działają i zapraszają: Jungle Academy (Praga Południe), Sala zabaw Ju-hu (Targówek), Bajkolandia (Bemowo), Miejskie Zoo (Wesoła), ence.pence dom rozwoju (Mokotów).

Mamy nadzieję, że to zestawienie będzie pomocne. Dajcie nam też znać, do jakich miejsc chodzicie w obecnych czasach Wy. Więcej miejsc w dobie koronawirusa i o tym, jak dbają o nasze bezpieczeństwo –TUTAJ.

Miejsca zestawiła Ada Rejch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!