Close
Wakacyjna loteria przedszkolna – czas start!

Wakacyjna loteria przedszkolna – czas start!

Pod koniec stycznia 2019 Biuro Edukacji opublikowało wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyżurujących w okresie lipiec – sierpień 2019 r.  Dyżury przedszkolne w wakacje to patologiczne rozwiązanie funkcjonujące w Warszawie od lat, o czym głośno mówimy od sierpnia zeszłego roku. 

Od ponad 6 miesięcy kontaktujemy się z jednostkami miejskimi poszczególnych samorządów, żeby sprawdzić jak przedszkola działają w wakacje w poszczególnych miastach. Rozwiązania stosowane przez samorządy są różne: od pełnych 2 miesięcy pracy przedszkoli, po łączenie pobliskich placówek w naprzemienne miesiące pracy. Jednak system warszawski jest wyjątkowy. Wyjątkowo zły. Urząd miasta Warszawy twierdzi, że dwutygodniowe dyżury i system rekrutacji na nie, to rozwiązanie którego oczekują rodzice. Z Waszych odpowiedzi w naszej ankiecie wynika, że absolutnie nie! To właśnie chcemy pokazać miastu. Dlatego jeśli jeszcze nie wypełniliście ankiety zróbcie to koniecznie! KLIK.

Opublikowana w styczniu lista placówek dyżurujących w wakacje to już krok milowy w stronę rodziców i sprawnej organizacji dyżurów. Wierzymy, że między innymi nasz nacisk i kontakt z miastem oraz burmistrzami dzielnic zaczął kruszyć lód i zmiana w harmonogramie jest pierwszym krokiem w stronę zmiany systemu pracy warszawskich przedszkoli w wakacje. O naszych dotychczasowych działaniach przeczytacie TU i TU.

Jak myślicie czy uda Wam się w tym roku dostać według planów na letni dyżur, tak by cały plan urlopowy nie spalił na panewce dosłownie w ostatniej chwili? Czy paraliżuje Was strach przed wynikami tej rekrutacji?

Uwaga! Zapisy na dyżury ruszają już 14 marca i trwają do 1 kwietnia. Nie przegapcie tego terminu i koniecznie śledźcie rozwój sytuacji oraz kolejne odpowiedzi miasta, a także nasze działania w sprawie organizacji letnich przerw w pracy przedszkoli publicznych. Informacje o zapisach oraz szczegółowy terminarz znajdziecie tu:
http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki-dyzury-wakacyjne


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć?

 

  • jak bezpiecznie i przyjemnie dojechać tam gdzie chce;
  • jak ciekawie spędzić weekend;
  • gdzie zjeść rodzinny obiad lub wypić kawę;
  • do jakiego muzeum można wjechać wózkiem
  • który pracodawca pozwoli przyjść z dzieckiem do pracy.

To i wiele więcej wprost na Twoją skrzynkę!

ZAPISZ SIE!